Reklama

Już 5 czerwca bezpłatne badania w mieleckim szpitalu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 czerwca 2022 r. w godzinach 10:00 – 13:00 na parterze w budynku przychodni Szpitala przy ulicy Żeromskiego 17 odbędą się bezpłatne badanie wad postawy u dzieci i młodzieży.

Wady postawy ze względu na częstość ich występowania stały się powszechnym problemem społecznym. Pojawiają się one już w okresie wczesnoszkolnym i szkolnym poprzez przebywanie kilkugodzinne w pozycji siedzącej zarówno w szkole jak i w domu przed komputerem, komórką czy telewizorem. Ponadto niewystarczająca aktywność ruchowa dzieci prowadzi do osłabienia mięśni, mniejszej wydolności układu krążenia i układu oddechowego. Gdy do tego dołączymy niewłaściwy sposób żywienia to otrzymujemy niekorzystne zmiany w obrębie narządu ruchu czyli różne wady postawy. 

- Zniekształcenia kręgosłupa oraz wady stóp i kolan to najczęstszy problem zdrowotny wśród dzieci i młodzieży. Rozwijają się podczas tzw. skoków wzrostowych, gdy rozwój układu mięśniowego nie nadąża za szybkim wzrostem kości. Istotne jest wczesne wychwycenie dzieci zagrożonych rozwojem wad postawy poprzez badania przesiewowe i profilaktyczne badania lekarskie - mówi lek. Jarosław Kolendo.

Bezpłatne badania dzieci w wieku 1-16 r.ż. przeprowadzi lek. Jarosław Kolendo - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. 

Akcja profilaktyczna odbędzie się przy współpracy Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie, w niedzielę 5 czerwca w godzinach 10:00 – 13:00 na parterze w budynku przychodni Szpitala przy ulicy Żeromskiego 17.

Badania bez skierowania i bez zapisów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy