Reklama

UWAGA ! Zamknięto szlaki turystyczne na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Opublikowano:
Autor:

UWAGA ! Zamknięto szlaki turystyczne na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości BIESZCZADY. Na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego wprowadzono zakaz poruszania się po szlakach turystycznych.

- W związku z ekstremalnymi warunkami panującymi na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, po konsultacji z Grupą Bieszczadzką GOPR Dyrektor Parku podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szlaków turystycznych do odwołania z dniem 16.01.2019 r – czytamy w opublikowanym komunikacie na stronie BPN i GOPR Bieszczady.

 

- Zarządzenie Dyrektora podyktowane jest potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa osób przebywających w górach. Szlaki są nieprzetarte, na drzewach występuje okiść. W wielu miejscach zalega 1,5 metrowa warstwa śniegu, którego wciąż przybywa. Służby drogowe nie są w stanie w pełnym zakresie odśnieżyć dróg ani wjazdów na parkingi. Służby gminy Lutowiska nie są w stanie odśnieżyć parkingów gminnych (Ustrzyki Górne, Przeł. Wyżna).

Służby BdPN nie mają możliwości usunięcia śniegu z parkingów, które są czynne zimą (Wołosate, Ustrzyki Górne, Wyżniański Wierch) i są zaangażowane w zapewnienie bieżących potrzeb mieszkańców i funkcjonowanie administracji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE