Reklama

[UWAGA] Jest częściowe porozumienie w szpitalach wojewódzkich w Tarnobrzegu i Przemyślu!

Opublikowano:
Autor:

[UWAGA] Jest częściowe porozumienie w szpitalach wojewódzkich w Tarnobrzegu i Przemyślu!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Udało się osiągnąć porozumienie z częścią protestujących pracowników w szpitalach wojewódzkich w Tarnobrzegu i Przemyślu. To efekt rozmów, jakie w tych placówkach prowadził marszałek Władysław Ortyl oraz członkowie zarządu: Stanisław Kruczek i Piotr Pilch, a także dyrektorzy szpitali. Szczegóły zostały przedstawione podczas konferencji prasowej.

- W obu szpitalach były prowadzone dwa równoległe spory i procesy. Mamy porozumienia z częścią związków, jest postęp, ale sprawa nie jest jeszcze rozwiązana i załatwiona do końca – mówił marszałek Władysław Ortyl, przedstawiając przyjęte warunki porozumienia z częścią związków zawodowych.

Marszałek dodał jednak, że protest głodowy pielęgniarek w szpitalu w Przemyślu nadal trwa, dlatego – jak podkreślił – sytuacja w tym szpitalu jest naprawdę trudna.

- To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców Przemyśla i okolic – dodał marszałek Ortyl zapewniając - wszystkie podwyżki, wszystkie deklaracje z poziomu ministerstwa czyli tzw. Zembalowe, jak i nasze podwyżki, plus to co udało się w procesie deklaracji naszych zwiększyć, wdrażamy. Jeszcze raz podkreślam: wdrażamy, są na stole, dyrektorzy podpisują umowy – zapewniał marszałek.

Członek zarządu Stanisław Kruczek poinformował z kolei o sytuacji w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu:

- Obecnie szpital pracuje w trybie ostrym. Powtarza nam się sytuacja ze szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, Tarnobrzegu czy w szpitalu powiatowym w Mielcu, gdzie te szpitale zostały sparaliżowane przez jednoczesne zachorowanie. W przypadku Przemyśla jest to 150 osób. Jest sytuacja nadzwyczajna, dlatego poinformowane są sąsiednie szpitale, a przyjęcia planowe w szpitalu w Przemyślu są wstrzymane, szpital pracuje w trybie ostrym – poinformował członek zarządu Stanisław Kruczek.

Członek zarządu Piotr Pilch podziękował z kolei związkowcom z przemyskiego szpitala:

- Chciałem podziękować zarówno związkowi zawodowemu „Solidarność” jak i dwóm pozostałym związkom zawodowym działającym w szpitalu w Przemyślu za wczorajsze bardzo merytoryczne podejście podczas rozmów. Widać było, że przyświeca nam wspólny cel – osiągnięcie porozumienia i dobro pacjentów – mówił Piotr Pilch.

W przemyskim szpitalu wojewódzkim po rozmowach z udziałem członków zarządu województwa Stanisława Kruczka i Piotra Pilcha, swój protest zdecydowały się zakończyć: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Związek Zawodowy Pracowników Technicznej Obsługi Służby Zdrowia i Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Służby Zdrowia w Przemyślu.

W Tarnobrzegu, gdzie w rozmowach uczestniczył marszałek Władysław Ortyl na porozumienie z dyrekcją i zarządem województwa zdecydowały się: Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu, Międzyzakładowa Komisja NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu, Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE