Reklama

Utrudniony dostęp do leczenia i zabiegów? Szpitalny pat trwa nadal!

Opublikowano:
Autor:

Utrudniony dostęp do leczenia i zabiegów? Szpitalny pat trwa nadal! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na zwolnieniach lekarskich nadal przebywa łącznie 366 pracowników z Rzeszowa, Stalowej Woli, Mielca i Tarnobrzega. Mino, że w żadnym z tych szpitali nie ma oficjalnej akcji protestacyjnej - to pacjenci nadal mają problemy z dostępem do zabiegów planowanych.

Do tej pory w żadnym z szpitali nie udało się doprowadzić do porozumienia. W tym tygodniu doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Niestety spotkanie  nie przyniosło żadnych konkretnych rozwiązań. Podobnie jest w szpitalach w Tarnobrzegu, czy Rzeszowie. 

Jesteśmy gotowi do rozmów ze związkami zawodowymi nawet w sobotę czy niedzielę – oświadczył podczas briefingu prasowego marszałek Władysław Ortyl, który dodał, że dzisiaj tj. 20 lipca spotyka się z pracownikami szpitala, aby przekazać im informacje z dotychczasowych spotkań i przebiegu negocjacji.

Marszałek przypomniał również, że skutki finansowe dla szpitala podwyżki 500 złotych dla 1900 pracowników, to koszt przekraczający 20 mln. złotych. 

Spotkanie mediacyjne w toczącym się sporze zbiorowym w szpitalu w Mielcu już 31 lipca. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE