reklama

Uczniu! Możesz zacząć pracować od razu po szkole!

Opublikowano:
Autor:

Uczniu! Możesz zacząć pracować od razu po szkole! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZespół Szkół Technicznych w Mielcu od września kształcił będzie mechaników lotniczych oraz monterów maszyn i urządzeń. Na uczniów czekają praktyki zawodowe w firmach R&G, Gardner oraz Linetech.

Przyszli mechanicy lotniczy będą kształcić się w technikum, a monterzy maszyn i urządzeń w nowo utworzonej szkole branżowej pierwszego stopnia. Odbędą od 300 do 450 godzin stażu zawodowego w partnerskich firmach. - Firmy te wyłonione zostały w drodze konkursu. Wraz z ich przedstawicielami zdiagnozowaliśmy rynek pracy, po to, by zaproponować młodzieży kierunki kształcenia dające największe szanse na zatrudnienie. Dzięki nabyciu doświadczenia, uczniowie będą mogli liczyć na pracę od razu po zakończeniu szkoły  – mówi wicestarosta Maria Napieracz, która jest koordynatorem projektu z ramienia starostwa. 
Projekt nosi nazwę „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim” i zrealizowany ma zostać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. – W piątek, 28 kwietnia, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Opiewa on na kwotę około 700 tys. złotych. Jeśli pieniądze zostaną nam przyznane, przeznaczymy je właśnie na praktyki u pracodawców oraz doposażenie szkoły w sprzęty i pomoce dydaktyczne – podkreśla wicestarosta. 
Uczniowie i ich rodzice już niedługo poznają szczegóły nowej oferty edukacyjnej ZST. 


Napieracz:
Mamy ciekawą ofertę edukacyjną. To projekt, który będzie realkizowany w ZST pod nazwą „Zawody Przyszłości”. Dotyczył… będzie utworzenia lub modyfikacji kierunków kształcenia. Chodzi o technika mechanika lotniczego i mechanika montera maszyn i urządzeń, drugi kierunek szkoła branżowa. Powiat mielecki zakończył pewien etap, podpisano porozumienie z partnerami wyłonionymi w konkursie. RG Garnder Linetech.

Zakończyliśmy diagnozę potrzeb rynku pracy i możliwości szkoły, w dniu 28 kwietnia złożyliśmy wniosek do WUP. Opiewa on na kwotę około 700 tys. Środki te trafią do szkoły, dotyczyć będą wzbogacenia kierunku kształcenia, trafią do ucznia w postaci dodatkowych godzin praktyki od 300 do 450 godzin. Część środków służyć będzie doposażeniu szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne. Czekamy na ocenę projektu, mamy nadzieję, że będzie ona pozytywna. 
Uczeń który skończy szkołę od razu został zatrudniony, pracodawca kształci dla siebie pracownika. 

Wojciechowski:
Planujemy otwarcie nowego kierunku w szkole branżowej oraz modyfikacja w techniku: technik mechanik lotniczy. Jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy na fachowców w tych dziedzinach. Absolwent będzie miał znacznie większe szanse na rynku pracy, dodatkowe umiejętności.

Żeby przybliżyć założenia projektu, planujemy przygotowanie konferencji z uczniami i rodzicami, przedstawicielami firm, które będą współpracować. Zorganizujemy wycieczki do firm, zarówno mieleckich i linetechu do Jasionki. Liczymy, że pomoże to rodzicom i młodzieży podjęcie właściwej decyzji. 

Warto kształcić się w kierunkach zawodowych, rynek pracy coraz bardziej otwiera się na takiego pracownika. Wyjazdy na przełomie maja i czerwca. 

W ramach projektu przewidziane są staże dla uczniów, będzie zrealizować. Praktyki pozwolą młodzieży rozwinąć się zawodowo lepiej, niż w przypadku nauki w normalnym trybie w szkole./ Staże będą odbywać się przez jeden tydzień ferii i dwa tygodnie wakacji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE