Reklama

Uczniowie z ZSB w Słowenii [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziesięcioro uczniów Zespołu Szkół Budowlanych wyjechało na pięć dni do Słowenii w ramach projektu Erasmus+ "Wartości UE dla Integracji w Szkole". Spotkali się tam z uczniami ze Słowenii, Włoch i Hiszpanii.

Uczniowie podczas wyjazdu promowali kultury narodowe przez uczenie się narodowych tańców, wspólne gotowanie narodowych potraw, w tym polskich pierogów czy przedstawienie skeczy w językach narodowych.

Całodzienne przebywanie razem, wspólne posiłki, gra w piłkę, śpiew przy gitarze oraz dyskoteka jednoczyły nastolatków i ukazywały, ile wspólnego ze sobą mają młodzi ludzie, mimo różnych krajów pochodzenia.

Uczniowie ZSB zwiedzili pałac prezydenta Słowenii, Borut Pahor i byli świadkiem wprowadzenia na urząd wybranej w ostatnich dniach marszałek parlamentu Słowenii, Urszki Klakocar. W sali obrad delegacji międzynarodowych prezydent poczęstował uczniów lodami, a nauczyciele przekazali mu pamiątki z Mielca. 

Na placu przed parlamentem wypuścili gołębie pokoju w solidarności z Ukrainą.

Delegacja ZSB zwiedziła słynne atrakcje turystyczne Słowenii: jedną z najpiękniejszych w Europie krasową jaskinię Postojna, wpisaną na listę UNESCO naturalną jaskinię Skocjan i wydrążony w skale zamek Predjama, Lublanę, stolicę Słowenii: stare miasto, zamek z kazamatami i tarasem widokowym, dzielnicę rządową i kilka urokliwych mostów. Na Moście Pokoju każdy z 53 uczestników projektu Erasmus+ zawiesił swoją kłódkę z własnoręcznie wypisaną tą Wartością Unii Europejskiej, która jest dla niego najważniejsza w integracji.

Kolejny wyjazd Erasmus+ 2022 pokazał młodzieży ZSB, że różnimy się bardzo, ale również wiele nas łączy. Nawiązane kontakty z nowymi przyjaciółmi będą z pewnością utrzymane, a z pokonaną barierą w mówieniu po angielsku będzie łatwiej podróżować po świecie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy