Reklama

Tytuł "Zawodowiec Roku" w rękach nauczyciela mieleckiej szkoły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ZST w Mielcu

Tytuł "Zawodowiec Roku" w rękach nauczyciela mieleckiej szkoły - Zdjęcie główne

Mieczysław Wilk z ZST zdobył tytuł "Zawodowca Roku 2022" | foto ZST w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nauczyciel Mieczysław Wilk z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu zdobył tytuł "Zawodowca Roku 2022". Do ogólnopolskiego konkursu zostało zgłoszonych 537 nauczycieli kształcenia zawodowego w 62 dziedzinach. Z tak licznego grona zgłoszonych osób, laureatem został nauczyciel mieleckiej szkoły w dziedzinie "Mechanika i obróbka skrawaniem".

Tytuł "Zawodowca Roku 2022" został nadany 14 marca podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, KGHM Polska Miedź S.A. oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Do ogólnopolskiego konkursu zostało zgłoszonych 537 nauczycieli kształcenia zawodowego w 62 dziedzinach. Spośród kandydatów Komisja Konkursowa wyłoniła 118 nominowanych uczestników w 52 dziedzinach. Wśród nich znalazł się nauczyciel ZST w Mielcu.

 

- Praca Mieczysława Wilka jako nauczyciela przedmiotów zawodowych charakteryzuje się interdyscyplinarnością i interzawodowością z naciskiem na wdrażanie dekalogu Kaizen, koła Deminga, diagramu Ishikawy oraz metody 5S w praktycznym kształceniu dualnym - przekazują organizatorzy.

Działania "zawodowca roku", ukierunkowane są na:

  • szeroko rozumianą współpracę nauki i biznesu, co przekłada się na rozwój i unowocześnianie oraz promocję kształcenia dualnego w ZST w Mielcu oraz w firmach partnerskich szkoły,
  • podniesienie poziomu wiedzy oraz umiejętności uczniów kształcących się w wybranych przez nich zawodach,
  • innowacyjność i nowatorstwo rozwiązań dydaktycznych i metodycznych (autorstwo ponad 250 publikacji, w tym programów nauczania dla kształcenia zawodowego oraz aktywizujących i innowacyjnych metod nauczania łączących sferę pedagogiczną ze sferą nowoczesnej organizacji i zarządzania produkcji),
  • rozwój zainteresowania zawodowego wszystkich uczniów, w tym uczniów zdolnych, poprzez stosowanie różnorodnych autorskich, a przede wszystkim aktywizujących metod nauczania,
  • nieustanne podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu nowoczesnych technik wytwarzania, organizacji i zarządzania firmą oraz nowatorskich rozwiązań pedagogicznych.
Informujemy również, że w 2022 roku Mieczysław Wilk otrzymał honorowy tytuł "Profesora Oświaty".

Zawodowa pasja z naciskiem na innowacyjne, nowatorskie kształcenie dualne Mieczysława Wilka niewątpliwie przyczynia się do wzrostu poziomu jakości kształcenia zawodowego w regionie, w tym dla potrzeb SSE EURO – PARK Mielec.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy