Reklama

Stawy Cyranowskie. Radni "Naszego Mielca" zachęcają do dyskusji, a aktywiści apelują o prawdziwe konsultacje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: mielec.pl

Stawy Cyranowskie. Radni "Naszego Mielca" zachęcają do dyskusji, a aktywiści apelują o prawdziwe konsultacje - Zdjęcie główne

Przykładowa wizualizacja, która przedstawia pomysł na zagospodarowanie Stawów Cyranowskich. | foto mielec.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miejski w Mielcu planuje przygotowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania Stawów Cyranowskich. Wstępna koncepcja zakłada wprowadzenie tam infrastruktury, która poprawi dostęp do Stawów (chodniki, ulice), a także budynki związane z rekreacją. Pomysł nie spodobał się grupie aktywistów, którzy apelują o przeprowadzenie konsultacji społecznych w tym temacie. Mówią o specyficznym mikroklimacie stawów. Powstała petycja, którą już teraz podpisało 400 osób. W tym temacie wypowiedział się Bogdan Bieniek, przewodniczący Rady Miasta. Informuje, że zbiera opinie mieszkańców na temat Stawów Cyranowskich.

Urząd Miejski w Mielcu planuje zagospodarować Stawy Cyranowskie. W gre wchodzi poprawę dostępu do tej lokalizacji, a także zbudowanie na miejscu elementów związanych z rekreacją. W tym roku w budżecie miasto zaplanowano już opracowanie dokumentacji projektowej. 

To nie spodobało się aktywistom, którzy twierdzą, że ten pomysł powinien być konsultowany społecznie. Bo zakłada dużą ingerencję w lokalną przyrodę. Ruszyła inicjatywa "nie dla dewastacji przyrody Stawów Cyranowskich". Internetową petycję podpisało już ponad 400 osób. 

Przewodniczący Rady Miasta Mielca, Bogdan Bieniek, który jest szefem Stowarzyszenia "Nasz Mielec" informuje, że wszystkie wnioski i sugestie związane z Stawami Cyranowskimi można przesyłać do Stowarzyszenia na adres: stowarzyszenie@nasz-mielec.pl

- W imieniu Stowarzyszenia "Nasz Mielec" chciałbym zaprosić do przesyłania swoich propozycji pomysłów na przyszłe zagospodarowanie tego terenu. Swoje pomysły można wysyłać na adres mailowy naszego stowarzyszenia - informuje Bogdan Bieniek

Aktywiści sprzeciwiający się dużej ingerencji w przyrodę Stawów Cyranowskich apleują do Urzędu Miasta, żeby przeprowadzić konsultacje społeczne. 

- Doceniamy, że chcecie Państwo usłyszeć pomysły, niemniej, już prawie 400 osób podpisało petycję, w której po pierwsze sprzeciwiają się obecnym planom miasta, po drugie, domagają się przeprowadzenia prawdziwych konsultacji społecznych przez Miasto Mielec. Pragniemy poinformować, że przesyłanie pomysłów do Państwa stowarzyszenia to nie konsultacje społeczne. - czytamy w internetowym komentarzu aktywistów.

Czy dojdzie do konsultacji społecznych w tym temacie? Na razie nie ma jeszcze decyzji w Urzędzie Miasta. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy