Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 8/2019 [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 8/2019 [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jaki był Daniel Kozdęba? My znaliśmy tylko jedną jego stronę: tą urzędową, oficjalną, z prezydenckiego fotela. Dzięki opowieści jego żony, Małgorzaty, możemy zajrzeć za kulisy i poznać niezwykle ciepłego, serdecznego i niesamowicie silnego człowieka z charakterem. Na ten wywiad, pełen anegdot i przesłań do nas, mieszkańców Mielca, czekaliśmy bardzo długo.

 

Co jeszcze w tygodniu:

Czy ten okręt ma kapitana?
Kapitan czy sternicy – kto kieruje starostwem? Na to pytanie staramy się znaleźć odpowiedź. Były starosta Zbigniew Tymuła wykazał się dobrą pamięcią i nowemu staroście Stanisławowi Lonczakowi odegrał się słowną ripostą. Przytoczył zdanie, które kiedyś sam usłyszał, będąc starostą.

Wilk syty i owca cała?
W poprzednim numerze Korso obszernie pisaliśmy o strajku handlarzy z bazaru przy ulicy Sportowej w Mielcu. Czwartkowy handlowy dzień (7 lutego), w którym sprzedawcy nie rozstawili się ze swoimi towarami, najbardziej zapamiętają klienci, którzy musieli wyjść z bazaru z pustymi rękami. Efektem rozmów z urzędniczką mieleckiego magistratu było wspólne spotkanie, na którym obie strony miały wypracować porozumienie dotyczące wysokości pobieranych od handlujących opłat.

Blokada
Ruszyła organizacja aż trzydniowej akcji protestacyjnej skierowanej przeciwko działalności w Mielcu zakładów Kronospan. Pewna jest już data! Akcja zaplanowana jest na weekend 12 - 14 kwietnia.

Uliczna rewolucja
Wielkie zmiany czekają mieszkańców Chorzelowa i Woli Mieleckiej.

Nadawanie nazw ulicom na wsiach najczęściej podyktowane jest względami praktycznymi: naciskami straży pożarnej i pogotowia, które często błądzą, nie mogąc odnaleźć miejsc interwencji. Ta sama kwestia dotyczy też kurierów. Kiedy powstaje coraz więcej domów, często zdarza się też, że sąsiadują ze sobą bardzo odległe numery, a te kolejne oddalone są od siebie o kilka kilometrów.

W piątek poznamy najlepszych
To były bardzo emocjonujące tygodnie, podczas których głosowaliście na najlepszych sportowców i trenerów Mielca 2018 roku. Głosowanie zakończyło się w piątek, dostaliśmy kilkaset kuponów z gazet i również dużo głosów zostało oddanych za pomocą SMS-ów. Emocje były do samego końca.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE