Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 7/2021

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tygodnik KORSO

Tygodnik Regionalny KORSO nr 7/2021 - Zdjęcie główne

foto Tygodnik KORSO

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła już pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika KORSO. W tym tygodniu wiele miejsca poświęcamy tematowi mieleckiego szpitala specjalistycznego. Placówka stara się jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania. Ostatnio ruszyła rejestracja na zabiegi usunięcia zaćmy. Mielecki ośrodek może pochwalić się dobrymi wynikami. Jednocześnie piszemy o problemach pacjentów, którzy narzekają na kolejki w poradniach. Jak zmienić system?

O czym przeczytasz w najnowszym wydaniu Tygodnika? 

 

Ruszyły operacje zaćmy

Po problemach w leczeniu spowodowanych pandemią Szpital Specjalistyczny w Mielcu wraca powoli do pełnej pracy. Do wcześniej uruchomionych kilku oddziałów niedawno dołączył Oddział Chirurgii Jednego Dnia, w którym ruszają operacje zaćmy, a ponadto program choroby dna oka, będącej jedną z najczęstszych przyczyn utraty wzroku osób dorosłych na świecie.

 

"Nie" dla lokalizacji sortowni

Rada Miasta Mielca obradowała na nadzwyczajnym spotkaniu w środę, 10 lutego. Radni przyjęli swoje stanowisko, w którym jednogłośnie sprzeciwiają się inwestycji firmy EMPOL, planującej utworzenie sortowni odpadów na mieleckiej strefie ekonomicznej. W trakcie dyskusji padło wiele opinii. Swoje negatywne stanowisko przedstawili także szefowie miejskich osiedli.

 

Dziwna sytuacja w przetargu na odbiór śmieci

W przetargu na odbiór śmieci w Mielcu doszło do dziwnej sytuacji. Po otwarciu złożonych ofert okazało się, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Mielca złożyło ofertę przeznaczoną nie dla Mielca, ale dla... Radomyśla Wielkiego! Czy to był tylko błąd systemu obsługującego platformę zamówień publicznych, czy jednak pomyłka mieleckiego przedsiębiorstwa? Wkrótce sprawa się wyjaśni.

 

Coraz większe pogotowie

800 pracowników, wyższy kontrakt, nowsze karetki. Takie zmiany w funkcjonowaniu mieleckiego pogotowia ratunkowego następują od pierwszego marca. Nasza placówka jest jednym z liderów koordynujących działania w północno-zachodniej części województwa.

 

Zgubione dolary we właściwych rękach

Wartościowa zguba – w tym wypadku dolary amerykańskie – które trafiły do mieleckiego Biura Rzeczy Znalezionych, zostały przekazane właściwym osobom. Ciekawostką jest to, że po pieniądze zgłosiły się też inne 3 osoby.

 

Ocena pracy samorządów

Minęły już dwa lata od wyboru władz samorządowych obecnej kadencji. Za nami bardzo trudny z powodu pandemii koronawirusa, w tym również dla samorządów, rok 2020. O podsumowanie tego okresu zwróciliśmy się do włodarzy miast i gmin powiatu mieleckiego, zadając im wszystkim cztery takie same pytanie. Dziś publikujemy odpowiedzi na te pytania Renaty Siembab, burmistrza Przecławia.

 

Pięć par opowiada o miłości

Tegoroczne walentynki spędziliśmy nieco inaczej niż zwykle. To jednak nie znaczy, że zrezygnowaliśmy ze świętowania. Wręcz przeciwnie. Pięć par o różnym stażu w związku zgodziło się opowiedzieć nam, jak obchodzili walentynki i oczywiście, jak to u nich jest z miłością.

 

Nasze najdroższe śmieci

Od 2019 roku ceny śmieci w Polsce zaczęły radykalnie rosnąć, bijąc pod tym względem wszystkie inne kraje Unii Europejskiej. Są samorządy, gdzie ten wzrost sięga 200, a nawet 300 procent. Samorządy obwiniają za ten stan rzeczy Sejm i rząd, rząd - samorządy, eksperci zarówno rząd, jak i samorządy, a dodatkowo firmy świadczące usługi wywozu śmieci, choć winowajców jest jeszcze więcej.

 

Buduje się dużo i drogo

Jak wynika z danych GUS, w ubiegłym roku pobity został rekord oddanych do użytku mieszkań. Co ciekawe, było ich więcej niż w najlepszym okresie gierkowskiego boomu mieszkaniowego, który przypadł na 1980 rok. Jeśli chodzi o powiat mielecki, to jest on w czołówce oddawanych mieszkań w woj. podkarpackim. Niestety, mimo dużej ilości oddawanych mieszkań ich ceny wciąż rosną

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy