Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 6/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 6/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy w szpitalu dojdzie do strajku? Pracownicy oczekują od zarządu powiatu konkretnej interwencji w sprawie trudnej sytuacji finansowej mieleckiej lecznicy. Toczące się na ten temat rozmowy nazywają mało konkretnymi i zapowiadają pikietę protestacyjną.

Dyrektor pogotowia zagrożony
Paweł Pazdan, obecnie wiceprezydent Mielca, a dawniej dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, złożył wniosek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie o stwierdzenie nieważności konkursu na stanowisku dyrektora pogotowia. Czy obecna dyrektor straci stanowisko?

 

Odwaga i marzenie
Grupa jedenastu mielczan prawie dwa lata temu zdecydowała się na wyjazd do odległej Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Odpowiedzieli na apel papieża, żeby wstać z tapczanu i przekraczać swoje ograniczenia. Zorganizowali akcję, dzięki której zebrali potrzebne fundusze i wyjechali. Niczego nie żałują.

 

Ważna zmiana prawa
Od stycznia bieżącego roku obowiązuje nowa ustawa dotycząca przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów mieszkaniowych we własność. Temat żywo interesuje także mieszkańców Mielca i regionu.

 

Nowe inwestycje - stare problemy
Mielecki szpital zyskał dawno oczekiwane nowe pomieszczenia. Przedstawiciele władz przecięli symboliczną wstęgę, otwierając oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz nowe pomieszczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Czy inwestycje przyczynią się do lepszej jakości usług świadczonych przez szpital?

 

Radni wyrzuceni ze starostwa
- Bez konsultacji z przewodniczącym klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wyrzucacie nas do pogotowia – grzmiał na sesji powiatowej były starosta, obecny radny Zbigniew Tymuła.

 

Mielczanka w rytmie samby!
Długa droga dzieli niewielkie podkarpackie miasto od egzotycznego, gorącego, słonecznego Rio. Nie jest to jednak droga nie do przejścia, co udowadnia nam Sylwia Szteliga, która urodziła się i wychowała w Mielcu, a dziś tańczy z najlepszymi sambę na największym karnawale świata!

 

Piłka ręczna
Reprezentacja potrafi zweryfikować
- Co udaje się zrobić w PGNiG Superlidze, rzadko przechodzi w meczach reprezentacji. Ten poziom nie wybacza błędów – mówi Bartosz Kowalczyk, rozgrywający SPR Stali Mielec, który na przełomie 2018 i 2019 roku zadebiutował w reprezentacji Polski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE