Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 5/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 5/2019 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Śmigłowce z Mielca będą służyć jednostce specjalnej GROM. "Czarne jastrzębie" trafią do polskiego wojska za ponad 683 miliony. Mielec czekał na tę decyzje 12 lat. Po licznych zawirowaniach z kupnem helikopterów z Francji, w końcu bezpieczeństwo polskiego nieba zależeć będzie od mieleckich zakładów.

Mieleckie śmigłowce dla armii
Śmigłowce z Mielca będą służyć jednostce specjalnej GROM. "Czarne jastrzębie" trafią do polskiego wojska za ponad 683 miliony. Mielec czekał na tę decyzje 12 lat. Po licznych zawirowaniach z kupnem helikopterów z Francji, w końcu bezpieczeństwo polskiego nieba zależeć będzie od mieleckich zakładów.

 

Ruskie czołgi mniej szkód robiły...
Pan Piotr z gminy Radomyśl Wielki mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Na co dzień nie ma lepszego miejsca do życia – cicho, spokojnie, drzewa tłumią mroźny wiatr, sarny i zające podchodzą pod dom... Wszystko zmienia się jednak, kiedy do lasu wjeżdżają quadowcy. Te potężne maszyny słychać już z daleka, a śladów, które po sobie zostawiają, też nie można przeoczyć.

 

Miejski radny prezesem
Krzysztof Szostak niedawno został mianowany prezesem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Przecławiu. Na stanowisko został powołany decyzją nowej burmistrz Przecławia, Renaty Siembab (PiS).

 

Kadry podzieliły radnych
Radni powiatowi zadecydowali, że obsługa kadrowa ma powrócić do szkół podlegających Starostwu Powiatowemu w Mielcu. Zostanie ona tym samym wyłączona z Centrum Obsługi Jednostek.

 

Sprawdzają emisję Kronospanu

Zdaniem działaczy Stowarzyszenia Specjalna Strefa Ekologiczna, Kronospan zaniżał wartości swoich emisji w raportach. Działacze powołują się na dokumentację z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Z tego powodu na firmę została nałożona opłata administracyjna. W sumie za kilka lat zakład ma zapłacić ponad milion złotych.

 

Sołtys - to brzmi dumnie!
Już wkrótce w powiecie mieleckim w poszczególnych gminach odbywać się będę wybory sołtysów i rad sołeckich. Wybory sołtysów muszą występować niedługo po wyborach samorządowych, bo kadencja sołtysa i rady sołeckiej zgodnie z postanowieniami prawa odpowiada kadencji rady gminy, w której dane sołectwo ma siedzibę.

 

Sąd wskazał dyrektora "elektryka"
W końcu Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu doczeka się dyrektora. Wojewódzki Sąd Administracyjny przychylił się do skargi jednej z uczestniczek konkursu.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE