Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 51/21

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 51/21 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie KORSO już w sprzedaży | foto Korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika KORSO. Tygodnik przez cały 2021 roku dokumentował i relacjonował najważniejsze dla Mielca i powiatu mieleckiego informacja. W ostatnim w tym roku numerze dużo podsumowań. Piszemy o tym jaki był ten rok o jego mocnych i słabych stronach. Szeroko analizujemy budżet powiatu mieleckiego na nowy 2022 rok. O czym jeszcze piszemy w najnowszym papierowym wydaniu KORSO?

Krytyka powiatowego budżetu

Przed świętami (20 grudnia) samorząd powiatu mieleckiego przyjął budżet na 2022 rok. Propozycje dochodów i wydatków nie spodobały się przedstawicielom opozycji z PiS, którzy skrytykowali propozycje budżetowe, a zwłaszcza małą liczbę inwestycji, czy niską kwotę przeznaczoną na inwestycje w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. Nie obyło się również bez wymiany zdań na ten temat.

Zderzenie w Dulczy

Dnia 25 grudnia o godzinie 15:26 strażacy z Ochotnieczej Straży Pożarnej w Radomyślu Wielkim zostali wezwani do wypadku samochodowego w miejscowości Dulcza Wielka.

Zmarł ksiądz Stanisław Wojcieszak

18 grudnia 2021 roku, w wieku 70 lat życia, w 46 roku kapłaństwa, zmarł śp. ks. kanonik mgr Stanisław Wojcieszak – rezydent w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Przez kilka lat posługiwał w Przecławiu.

Przecławskie pomysły

Trzy organizacje z gminy Przecław: Koło Gospodyń Wiejskich z Tuszymy, Koło Gospodyń Wiejskich z Przecławia oraz Grupa Nieformalna "Twórcze Przecławianki" pod Patronatem Stowarzyszenia "Przecławski Krąg" z Przecławia zrealizowały inicjatywy w ramach projektu "Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023".

Przychodnia bez lekarza

15 grudnia w Urzędzie Gminy Borowa odbyło się spotkanie związanie z ograniczeniem działalności przychodni lekarskiej w Górkach. Przychodnia nie ma lekarza POZ. Niestety nie ma też pomysłu co dalej...

Samorządowcy nagrodzeni

W sobotę w Radomyślu Wielkim miały miejsce obchody 30-lecia samorządu terytorialnego. Z tej okazji osiem osób uhonorowano medalami "Za Zasługi dla Miasta i Gminy Radomyśl Wielki".

Drogowe lodowisko

Pierwsze opady śniegu znów zaskoczyły kierowców. Ale czy na pewno? Śnieg padał zaledwie 1.5 godziny, ale ujemna temperatura od razu sprawiła, że na drodze pojawił się lód. 20 grudnia sporo samochodów wylądowało w rowach, a tiry blokowały drogi, nie mogąc wspiąć się na wiadukty i górki.

Policjanci z podarkami

To już tradycja, że mieleccy policjanci co roku odwiedzają podopiecznych Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Po raz kolejny w grudniu zorganizowali zbiórkę słodyczy oraz artykułów chemicznych i biurowych. W działania włączyli się także mieleccy przedsiębiorcy oraz rodziny policjantów i pracownicy komendy. Do dzieci trafiły najpotrzebniejsze przedmioty codziennego użytku.

"Zagrać pierwszy mecz w Tauron lidze na nowej hali"

Na koniec roku porozmawialiśmy z prezesem Pawłem Warzechą o przyszłości i celach klubu ITA TOOLS Stal Mielec, jak i podsumowaliśmy cały rok mieleckich siatkarek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy