Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 49/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 49/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Nie może nowa władza przychodzić i zmieniać decyzje poprzednika – mówią mieszkańcy Łysakowa. Jedna z pierwszych decyzji nowego wójta wywołała burzę w lokalnym środowisku. Oburzeni ludzie protestują i mówią dość. Zajmujemy się sprawą z Gminy Czermin. Najnowsze wydanie tygodnika dostępne jest już od wtorku 4 grudnia w kioskach i salonach prasowych.

Co więcej w najnowszym wydaniu tygodnika:


Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski od poniedziałku pracuje już w trzyosobowym składzie. Ma swoich dwóch zastępców. Jednym z nich jest Adriana Miłoś, a drugim Paweł Pazdan.

 

Od pierwszego grudnia można już jeździć nowym rondem, które znajduje się u zbiegu ulic Arczewskiego, Żeromskiego i Parkowej. Inwestycja wzbudzała wiele kontrowersji.

 

Policjanci ruszyli w pościg za szajką złodziei. Podczas próby ich zatrzymania doszło do mrożących krew w żyłach sytuacji. Kierujący pojazdem próbował przejechać funkcjonariuszy. Jeden z policjantów użył broni.

 

W lipcu pisaliśmy o tym, jak za pieniądze, a dokładnie za 100 złotych, można ominąć kolejkę w wydziale komunikacji w mieleckim starostwie. Chodziło o rejestrację samochodów. Do tematu wracamy, bo jak przekazują nam czytelnicy, kolejki są wciąż długie. Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

W 2019 roku będziemy więcej płacić za nieruchomości. Na ostatniej miejskiej sesji radni burzliwie dyskutowali na temat polityki podatkowej. Opozycja była przeciwna, ale odpowiednia uchwała przeszła dzięki głosom koalicji rządzącej, a także dzięki głosom radnych KUKIZ`15.

 

ROZMOWA TYGODNIA: Zanieczyszczenie powietrza to skomplikowany i niejednoznaczny problem. W Mielcu i całym regionie ruszyliśmy z sezonem grzewczym. Już kilka razy mieliśmy do czynienia z wielokrotnymi przekroczeniami norm pyłów. Co na temat smogu uważa Mikołaj Skrzypiec, prezes Stowarzyszenia "Specjalna Strefa Ekologiczna"? Rozmawia Szymon Burek.

 

Na ostatniej sesji rady miasta radni ustalili wysokość wynagrodzenia prezydenta Mielca, Jacka Wiśniewskiego. Będzie ono wynosić około 10 tys. złotych brutto. Zdaniem radnych opozycyjnych PiS, to za dużo.

 

Zarząd Powiatu Mieleckiego w pierwszych dniach swojego urzędowania utworzył etat dla członka zarządu. Radni Prawa i Sprawiedliwości zasiadający w radzie powiatu zdecydowanie sprzeciwiają się takiemu działaniu, mówiąc, że to będą pieniądze bezsensownie wydatkowane.

 

Znamy już nazwiska osób, które na uroczystej gali w Mielcu odebrały nagrody "Albertus" 2018. Honorowa nagroda trafiła do Feliksa Czopa, natomiast stypendia Albertusowe otrzymały Yessica Motyl i Bernadetta Gauda.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE