Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 48/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 48/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Tu policja. Proszę o opuszczenie miejsca zamieszkania ze względu na zaistniałą sytuację i własne bezpieczeństwo. - W taki dramatyczny sposób rozpoczął się poniedziałek dla wielu mieszkańców bloków przy ulicy Bogusławskiego w Mielcu.

Skorzystaliśmy z możliwości obejrzenia nagranej i udostępnionej publicznie sesji rady powiatu. Przedstawiamy naszym czytelnikom najlepsze smaczki z dyskusji, która miała miejsce tuż przed głosowaniem nad wyborem nowego starosty. Głównymi bohaterami wystąpień przed najważniejszym punktem dnia byli kandydaci na stanowisko starosty: Zbigniew Tymuła i Stanisław Lonczak.

Marek Kamiński jest szefem powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. To on zorganizował kandydatów i zarejestrował listy do wyborów samorządowych. Po kilku tygodniach od październikowych wyborów czas na rozliczenia. Rozmawia Szymon Burek.


W ostatnich wyborach komitety wyborcze musiały zagwarantować każdej z płci odpowiednią ilość miejsc. Chodziło o parytet. Kobiety w polityce i samorządach są już obecne, ale jest ich ciągle mało. W radzie miasta nowej kadencji to zaledwie pięć pań na grupę ponad dwudziestu osób.

Mija pierwszy tydzień pracy Jacka Wiśniewskiego w Urzędzie Miejskim w Mielcu. Nowy prezydent poznaje strukturę urzędu i spotyka się ze współpracownikami. Znalazł także czas na rozmowę z naszym dziennikarzem. Rozmawia Szymon Burek.

Wywiad z Renatą Siembab, burmistrzem Przecławia, jedyną kobietą z naszego powiatu, która objęła najwyższy urząd w gminie. Pani burmistrz opowiada nie tylko o planach dotyczących gminy Przecław, ale również zdradza, co najbardziej lubi w swojej małej ojczyźnie, jaką najlepszą radę otrzymała w życiu i co cieszy ją na co dzień.

 

W piątkowym starciu 20. kolejki Fortuna 1. Ligi PGE Stal Mielec pokonała na swoim stadionie Wartę Poznań 2:0. Goście zagrali bardzo ambitnie i do końca walczyli o korzystny rezultat, jednak to gospodarze okazali się skuteczniejsi i nie dali sobie wydrzeć trzech punktów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE