Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 46/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 46/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ubiegły tydzień był w Mielcu wyjątkowy. Miasto zyskało kilka ważnych odcinków dróg, które oddano do użytku po trwających od kilku miesięcy remontach. Skończyły się remonty ulicy Przemysłowej wraz z rondem przy bramie głównej specjalnej strefy ekonomicznej, ulicy Królowej Jadwigi wraz z budowaną ulicą św. Anny, ulicy Kilińskiego. Łączna wartość tych inwestycji drogowych to prawie 13 mln zł.

 

Z Mielca do Kolbuszowej koleją
Jeszcze w 2018 roku podpisano umowę za 188 mln zł na zaprojektowanie i wykonanie prac na trasie Padew – Mielec – Dębica. Prace miały umożliwić wznowienie ruchu pasażerskiego i zapewnić sprawniejszy ruch towarowy. Jak mogliśmy zaobserwować w ostatnich miesiącach, prace posuwają się bardzo sprawnie, choć nie brakuje też głosów mieszkańców, którzy wskazują, co można by ulepszyć.

 

Odszedł Jacek Polak
Był jednym z założycieli zespołu Mr. Pollack, znany z brawurowych wykonań utworów muzyki poważnej w transpozycji na gitarę elektryczną, nazywany był "Paganinim gitary". W Mielcu w wieku 53 lat zmarł Jacek Polak.

 

 

Czołowe zderzenie
Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w miejscowości Dąbrówka Wisłocka (gm. Radomyśl Wielki). W wyniku zderzenia jedna osoba trafiła do szpitala z obrażeniami ciała.

 

Trzy dni dzwonienia po receptę
Z naszą redakcją skontaktował się pacjent, który opowiedział nam, jak przez trzy dni dzwonił do Przychodni Zdrowia "Piątka" w Mielcu po receptę na niezbędne dla niego leki. Sprawę tę wyjaśniliśmy również z dyrektorem tej przychodni.

 

W szpitalu wracają planowe przyjęcia
Szpital Specjalistyczny w Mielcu leczy obecnie 120 pacjentów covidowych. Posiada także 10 łóżek respiratorowych. Wszystkie respiratory są w tej chwili zajęte. Od przyszłego tygodnia szpital zdecydował się przywrócić przyjęcia i zabiegi planowe.

 

Powolna stabilizacja
Po kilku tygodniach stosowania obostrzeń widać pewną stabilizację w zakażeniach. Premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że nie dojdzie do całkowitego zamknięcia kraju. Jednak 20 tysięcy zakażeń dziennie to dalej za dużo.

 

Tydzień nowych dróg
Ubiegły tydzień był w Mielcu wyjątkowy. Miasto zyskało kilka ważnych odcinków dróg, które oddano do użytku po trwających od kilku miesięcy remontach. Skończyły się remonty ulicy Przemysłowej wraz z rondem przy bramie głównej specjalnej strefy ekonomicznej, ulicy Królowej Jadwigi wraz z budowaną ulicą św. Anny, ulicy Kilińskiego. Łączna wartość tych inwestycji drogowych to prawie 13 mln zł.

 

Piłka nożna
Nieoczekiwana zmiana trenera
W ostatnim tygodniu w piłkarskiej PGE Stali Mielec miała miejsce prawdziwa rewolucja. We wtorek z pracą pożegnał się trener Dariusz Skrzypczak, który kilka godzin wcześniej prowadził jeszcze trening z zespołem. W środę w Mielcu pojawił się już jego następca - Leszek Ojrzyński. Jego zadaniem będzie utrzymanie zespołu w ekstraklasie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE