Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 46/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 46/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczyna się sesja Rady Gminy w Borowej. Kamery są już włączone. Sołtyska z Borowej rozlewa pod stołem przezroczysty płyn do szklanek i częstuje zgromadzonych. Każdy może sam wyciągnąć wnioski... Czy sołtysi na sesji spożywali alkohol?

"Będziemy wąchać spaliny?"
Już od kilku dni na mieleckiej starówce, obok budynku starostwa, w którym mieści się wydział komunikacji, trwają intensywne prace. Padło wiele drzew, teren jest przygotowywany pod nową inwestycję - tworzenie parku sensorycznego. Chociaż mieszkańcy cieszą się z nowego, ciekawego miejsca wypoczynku, to często pada pytanie - czemu w tym właśnie miejscu?

 

Kontrowersja i protest
Rodzice uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Mielcu protestują przeciwko zwolnieniu dyrektora tej placówki. Starostwo wydało swój komunikat.

 

Kontrowersja i protest
Rodzice uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Mielcu protestują przeciwko zwolnieniu dyrektora tej placówki. Starostwo wydało swój komunikat.

 

Czekając na decyzję
Czy od przyszłego roku zostanie zrealizowana zapowiadana rewolucja w przyznawaniu pieniędzy miejskich na rzecz sportu dzieci i młodzieży? Jedna z flagowych obietnic Jacka Wiśniewskiego wciąż czeka na urzeczywistnienie.

 

Z Wadowiaków do telewizji
To już kolejny młody i bardzo zdolny z naszego powiatu, który udowadnia, że śpiewanie stoi u nas na najwyższym poziomie! Hubert Kupiec swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w "Wadowiakach". Teraz błyszczy przed całą Polską! W programie "Szansa na sukces" wykonał piosenkę Alicji Majewskiej i otrzymał z jej rąk wyróżnienie!

 

Wołanie przydrożnych krzyży
Już w najbliższą niedzielę przypada Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Nie ma człowieka, który nie straciłby w ten sposób kogoś - członka rodziny, sąsiada, znajomego, kolegę z pracy... Mimo że z roku na rok na polskich drogach jest pod tym względem lepiej, to statystyki dalej przerażają.

 

Mielczanie walczą o niepodległość
Wszyscy doskonale znamy historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy z nas słyszał takie nazwiska jak Piłsudski, Witos, Paderewski czy Dmowski. Wszyscy uczyliśmy się w szkołach o traktacie wersalskim, powstaniu wielkopolskim czy śląskich, o obronie Lwowa... Mało kto jednak wie, jak wyglądał ten okres na ziemi mieleckiej. A przecież ponowne pojawienie się naszego kraju na mapie to wspólny wysiłek Polaków ze wszystkich miast i wsi. Dlatego z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przybliżamy naszym czytelnikom, jak mielczanie walczyli o wolną ojczyznę.

 

Plebiscyt
Przedłużamy nominacje!
O tydzień dłużej czekamy na nominacje dla najlepszych sportowców i trenerów mijającego powoli roku. Za tydzień, 19 listopada, opublikujemy pełną listę nominowanych. Wydrukujemy pierwsze kupony do głosowania, głosowanie ruszy również poprzez SMS-y.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE