Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 46/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 46/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Śpiesząc się na akcję ratowniczo-gaśniczą, wpadła pod samochód kierowany przez kolegę z jednostki. Bernadetta Pachoł, druhna z OSP Radomyśl Wielki, wielokrotnie pomagała innym, organizując zbiórki pieniędzy na leczenie chorych i pokrzywdzonych przez los. Teraz sama potrzebuje pomocy.

Protest policji zakończony
W ubiegłym tygodniu z powodu protestu ponad 50 procent policjantów z naszego powiatu poszło na zwolnienia chorobowe. Sytuacja była nieciekawa do czwartku, 8 listopada. Wtedy to minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali długo oczekiwane porozumienie kończące akcję protestacyjną.

 

Jak będą rządzić w gminach?
Wybory samorządowe już za nami, pomału opada kurz związany z walką wyborczą, usuwaniem plakatów i prowadzeniem kampanii. Wkrótce nowi samorządowcy zostaną zaprzysiężeni i zaczną pracować, by spłacić dług zaufania u swoich wyborców. Jak przedstawia się sytuacja w poszczególnych gminach powiatu mieleckiego? Czy wszyscy wójtowie i burmistrzowie są w stanie prowadzić swoją politykę przy poparciu rady?

 

Koalicjant pilnie poszukiwany
Do zaprzysiężenia nowego prezydenta Mielca, a co za tym idzie do pierwszej sesji nowej rady miejskiej pozostało już tylko kilka dni. Wciąż nie mamy pewnych oficjalnych informacji o tym, kto utworzy koalicję, co z kolei otwiera drogę do spekulacji. A tych jest naprawdę sporo.

 

Rejestracja dla wytrwałych
O problemie z dodzwonieniem się do przychodni przy ulicy Sandomierskiej w Mielcu przekonało się wielu rodziców, którzy - jak sami przyznają - muszą mieć dużo szczęścia, żeby przez telefon umówić swoje chore dziecko do pediatry.

 

Gdyby nie zrezygnowali
Wybory Samorządowe w Mielcu pokazały siłę dwóch dobrze od lat znanych już ugrupowań, czyli Naszego Mielca i Razem dla Ziemi Mieleckiej. Oba komitety wystawiły kandydatów na prezydenta Mielca, którzy z różnych względów po kilku tygodniach zrezygnowali. Zastąpili ich inni. Co by się jednak stało, gdyby do zamiany kandydatów nie doszło?

 

Zmiana władzy
Będzie nowy starosta. Radni, którzy są przedstawicielami Razem dla Powiatu Mieleckiego oraz Naszego Mielca dogadali się między sobą, pozbawiając władzy radnych z Prawa i Sprawiedliwości w powiecie. Złudzenia PiS-u o stworzeniu koalicji z Naszym Mielcem i pozostawieniu Zbigniewa Tymuły na stanowisku starosty pękły jak bańka mydlana.

 

Trzydziestolatek pokieruje gminą
Michał Deptuła urząd wójta gminy Wadowice Górne obejmie dokładnie 19 listopada. Ostatnie wybory samorządowe wyłoniły go na następcę Jerzego Kosa. Młody samorządowiec ma swój pomysł na rozwój gminy i już teraz wie, co chce robić w urzędzie. Rozmawia Szymon Burek

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE