Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 45/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 45/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Padew Narodowa zdobyła II miejsce wśród 1500 gmin wiejskich w Polsce w prestiżowym rankingu gmin organizowanym co roku przez dziennik "Rzeczpospolita". Została pokonana tylko przez gminę Kleszczów - od lat najbogatszą w kraju.

Padew Narodowa jedną z najlepszych w Polsce

Gmina Padew Narodowa zdobyła II miejsce wśród 1500 gmin wiejskich w Polsce w prestiżowym rankingu gmin organizowanym co roku przez dziennik "Rzeczpospolita". Została pokonana tylko przez gminę Kleszczów - od lat najbogatszą w kraju. Gminę Padew Narodowa doceniono za dobrze realizowaną pracę zgodnie z długoterminową strategią i za inwestycje. O tym ogromnym sukcesie gminy rozmawiamy z jej wójtem Robertem Plutą.

 

Mieszkańcy zaskoczeni podwyżkami cen ciepła
- Dostaliśmy zawiadomienia o wysokości opłat przesłane przez Mielecką Spółdzielnię Mieszkaniową, a w nim zaskakującą informację o podwyżkach od 1 listopada cen ogrzewania. Nikt nas wcześniej o tym nie informował. Czy jak już teraz podnoszą ceny ogrzewania, to czy od nowego roku nie podniosą jeszcze raz – poinformowała naszą redakcję zaniepokojona podwyżkami cen ogrzewania mieszkanka Mielca z ulicy Kościuszki.

 

Zmarł Wiesław Pietras
31 października 2020 r., w wieku 59 lat, zmarł Wiesław Pietras - kierownik Referatu Infrastruktury i Rozwoju Urzędu Gminy w Wadowicach Górnych.

 

Koszmar przebywającej na kwarantannie
- Mam dodatni test na koronawirusa. Od 26 października do 3 listopada byłam na kwarantannie. I nie wiem, co mam dalej robić. Wczoraj dokładnie 3 godziny 42 minuty dzwoniłam do sanepidu w Mielcu i nie udało mi się skontaktować. Dziś dzwonię już czwartą godzinę i słyszę tylko "jesteś 26 w kolejce", czekam godzinami i jak ma być moje połączenie, telefon się rozłącza. To jest koszmar. Ja już nie mam sił – prawie płacząc przekazała nam mieszkanka Mielca.

 

Trzeba zmienić strategię walki z COVID
Konieczne jest przyjęcie pilnych korekt w strategii walki z SARS-CoV-2 i COVID-19 – ocenia samorząd lekarski. Naczelna Rada Lekarska postuluje zmiany m.in. w obszarze testowania, szpitalnictwa i ratownictwa medycznego.

 

Jak załatwić niezbędne sprawy w urzędzie
Zgodnie z decyzją rządu od 2 listopada wszystkie urzędy, zarówno rządowe, jak i samorządowe, przeszły w tryb pracy zdalnej. Wyjaśniamy, co to oznacza dla mieszkańców. Jak załatwić niezbędne sprawy.

 

Pierwsza tężnia w Mielcu
Już w przyszłym roku na osiedlu Lotników powstanie pierwsza w Mielcu tężnia solankowa. Projekt został wybrany przez mieszkańców w głosowaniu Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Czym jest tężnia solankowa? O co apelują do władz miasta pomysłodawcy tego projektu?

 

Piłka nożna
Akademia ma nowego dyrektora
Jacek Cyganowski został nowym dyrektorem Akademii PGE FKS Stal Mielec. Na tym stanowisku zastąpił Bogusława Wyparłę. Zadaniem nowego dyrektora będzie kształtowanie młodych zawodników tak, by w przyszłości mogli oni zasilać pierwszy zespół Stali Mielec.

 

Piłka nożna
Boli bardziej niż po Wiśle Kraków
Po bardzo złym meczu PGE Stal Mielec przegrała z Wartą Poznań 0:1. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że przeciwnicy przez ponad godzinę grali w osłabieniu po czerwonej kartce, a mielczanie i tak nie byli w stanie przejąć inicjatywy w spotkaniu. Dopełnieniem tego fatalnego scenariusza był gol stracony w samej końcówce regulaminowego czasu gry.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE