Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 45/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 45/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jacek Wiśniewski z KW Razem dla Ziemi Mieleckiej wygrywa wybory prezydenckie w Mielcu i już niebawem zostanie zaprzysiężony na nowego włodarza miasta. W niedzielnej dogrywce zagłosowało ponad 20 tys. mieszkańców, czyli ok. 46 procent wszystkich wyborców.

Złośliwość czy głupota?
Ktoś znowu przestawił lustro drogowe znajdujące się przy niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Mielcu. - Jak można tak robić! Przecież w ten sposób osoba jadąca ciężarówką nie widzi torów i może wjechać wprost pod nadjeżdżający pociąg - denerwuje się kierowca tira.

 

Sygnalizacje powinny już działać
Od kilku miesięcy szwankowały sygnalizacje świetlne znajdujące się przy ulicy Biernackiego, Chopina, Niepodległości i Solskiego w Mielcu. Jak przekonuje nas dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu, usterka została naprawiona, więc światła powinny już działać.

 

Podsumowanie akcji "Znicz"
Dwa wypadki, w których rannych zostały dwie osoby, 11 kolizji i pięciu nietrzeźwych kierowców to bilans tegorocznej akcji "Znicz", przeprowadzonej przez policjantów w naszym powiecie. Mniej bezpiecznie było na podkarpackich drogach, gdzie w wypadkach drogowych zginęło trzech mężczyzn.

 

Mieszkowski i Sidur zwyciężyli
Dogrywka wyborcza w powiecie mieleckim rozegrała się w dwóch gminach: Borowa i Czermin. W przypadku Czermina o zaskoczeniu chyba trudno mówić, natomiast w wypadku Borowej mieszkańcy dali jasny sygnał, że czas na zdecydowane zmiany.

 

Odeszli w tym roku
Czas listopadowy to okres, w którym najczęściej wspominamy tych, których już z nami nie ma. W tym roku pożegnaliśmy wiele cenionych osób pochodzących z powiatu mieleckiego lub dla niego zasłużonych.

 

Zapomniany bohater lotnictwa
Stefan Bastyr, kapitan pilot Wojska Polskiego, który wykonał pierwszy lot bojowy w niepodległej Polsce, jest jednym z mniej znanych mieleckich bohaterów I wojny światowej. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tej niezwykle barwnej i ważnej dla naszej historii postaci.

 

Fenomenalne "Wesele"
Mielecki Teatr Rozmaitości wystawił kolejne dzieło polskiej kultury narodowej. Wybór "Wesela" na tegoroczny sezon teatralny nie jest przypadkowy – ekipa mieleckiego teatru właśnie "Weselem" chce uświetnić obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

 

Hektary stawów dla Mielca
Stawy Cyranowskie, które znajdują się przy ulicy Partyzantów w Mielcu, znów należą do miasta. Teren kilku hektarów przekazał władzom Mielca Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE