Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 45/2017

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 45/2017 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła już pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika Regionalnego Korso. Ola Snuzik ma 17 lat i pochodzi z Radomyśla Wielkiego i tylko krok dzieli ją od wynalezienia lekarstwa na śmiertelną odmianę malarii! Tę dziewczynę musicie zapamiętać, bo jeszcze nieraz usłyszy o niej świat!

W najnowszym numerze: Po raz pierwszy "Polityczna Salonka Korso", która zawiezie nas wprost do wyborów oraz "Dwie strony Medalu", czyli komentarze i opinie ekspertów dotyczące najważniejszych problemów miasta i powiatu. 

 

Odnaleziony po latach

Zasadzony 85 lat temu przez ówczesną społeczność mielecką pamiątkowy dąb marszałka Piłsudskiego nadal rośnie na rogu ulic Kilińskiego i Sękowskiego w Mielcu. Odnaleźli to drzewo! Piszemy także o przygotowaniach do uroczystości 100-lecia Niepodległości w naszym mieście.

Kto przestawi wiatę?

Po remoncie fragmentu ulicy Wojska Polskiego przy Kirchhoffie wykonawca wybudował zatoczkę autobusową w innym miejscu niż przystanek! - Zanim dojdę do autobusu, ten już odjeżdża - skarży się nasza czytelniczka.

Poszukiwany ważny świadek!

Policjanci poszukują świadka wypadku w Tuszowie Narodowym, w którym śmierć poniósł motocyklista. Z zebranego materiału dokumentującego przebieg wypadku wynika, że świadkiem zdarzenia mógł być kierowca białego busa, najprawdopodobniej volkswagena. 

Rośnie nam gwiazda

Lenka zaczęła śpiewać w wieku 4 lat. Rodzice bardzo szybko dostrzegli talent swojej pociechy. Dziś Lena ma 7 lat i jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Majki Jeżowskiej "Rytm i melodia". Odwiedziliśmy Lenkę i przedstawiamy jej dokonania na łamach gazety.

 

Ekonomia społeczna - Co to jest?

Redaktor Naczelna Katarzyna Sobieniewska-Pyłka rozmawia z Kingą Bielec i Anną Wnuk z Rzeszowksiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej w Mielcu. W rozmowie opowiadają o projekcie "ROWES", który dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego jest obecnie realizowany w kilku powiatach na Podkarpaciu. Chodzi o wzmocnienie sektora ekonomii społecznej poprzez utworzenie 247 miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. 

Popołudnie z ... Zbigniewem Smółką

Kocha swoją pracę, w klubie spędza całe dnie, ale gdy tylko jest możliwość, wraca do domu, do swojej rodziny, Wyłącza telefon, wtedy liczą się tylko najbliżsi. Marietta Mateja-Nowak w szczerej rozmowie z trenerem drużyny FKS Stal Mielec. 

Jedynka:

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE