Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 44/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 44/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strajk kobiet objął swoim zasięgiem cały kraj. Protestują w dużym i mniejszych miastach, w tym również na Podkarpaciu oraz w Mielcu. Początkowy postulat niezadowolenia z wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego poszerzył się o szereg postulatów mówiących o świeckim państwie, braku religii w szkołach i prawie do legalnej aborcji "na życzenie".

Mały wojownik z chorym serduszkiem
Wojtuś urodził się 2 lipca 2019 z ciężką wadą serduszka (pół serca). Lekarze orzekli, że to najcięższa wada serca, jaka może być, wymagająca natychmiastowej interwencji.

 

Polowanie na mieleckie psy
Czy właściciele mieleckich psów powinni się mieć na baczności? W okolicy ulic Leopolda Staffa i Piotra Skargi nasza czytelniczka, wyprowadzająca swą pupilkę na spacer, natknęła się na kiełbaskę naszpikowaną... wkrętami! Na szczęście zdążyła ją zabrać psu sprzed pyszczka, ale ile innych czworonogów może nie mieć tak czujnych właścicieli?

 

Strata dla mieleckiego lotnictwa
Zmarł Józef Duszkiewicz, wieloletni instruktor spadochronowy Aeroklubu Mieleckiego. Miał 81 lat. Przez całe swoje zawodowe życie był związany z mieleckim lotnictwem. Był pilotem, mechanikiem lotniczym i skoczkiem spadochronowym.

 

Cios w uprawiających i sprzedających chryzantemy
Chyba mało kto przypuszczał, że w piątkowe popołudnie usłyszymy takie - dla wielu osób hiobowe - wieści. Kiedy premier Mateusz Morawiecki ogłaszał, że od soboty cmentarze zostaną zamknięte, wywołał tym samym pospolite, błyskawiczne ruszenie Polaków, którzy chcieli jeszcze zdążyć postawić kwiaty, zapalić znicze. Pokrzywdzeni tą decyzją zostali też przedsiębiorcy, którzy w okolicach świąt handlują chryzantemami.

 

Padew Narodowa wśród najlepszych w kraju
W prestiżowym rankingu samorządowym gmina Padew Narodowa znalazła się na II miejscu wśród gmin wiejskich w Polsce! Ranking już XVI raz organizuje dziennik "Rzeczpospolita". Ogłoszenie wyników miało miejsce w sobotę, 31 października.

 

Rośnie gniew kobiet
Strajk kobiet objął swoim zasięgiem cały kraj. Protestują w dużym i mniejszych miastach, w tym również na Podkarpaciu oraz w Mielcu. Początkowy postulat niezadowolenia z wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego poszerzył się o szereg postulatów mówiących o świeckim państwie, braku religii w szkołach i prawie do legalnej aborcji "na życzenie".

 

133 lata mieleckiej kolei
Historia mieleckiej kolei liczy już 133 lata. Warto przypomnieć jej początki w kontekście modernizacji linii kolejowej Mielec - Dębica i planowanego ponownego uruchomienia kursów pasażerskich z Mielca.

 

Na skraju bankructwa
W ostatnich dniach przez Polskę przetacza się fala protestów różnych grup zawodowych i społecznych niezadowolonych z decyzji rządzących. Protestują rolnicy, kobiety, restauratorzy. Rolnicy, bo nie zgadzają się z wprowadzeniem ustawy, która zakazuje m.in. hodowli zwierząt futerkowych i ogranicza ubój rytualny; kobiety, bo nie zgadzają się na zaostrzenie prawa aborcyjnego; restauratorzy przeciwko kolejnemu zamykaniu ich zakładów, co stawia ich na skraju bankructwa.

 

550-lecie lokacji miasta Mielca (1470-2020)
Nowe drogi, parki, obiekty sportowe
Już w styczniu 2011 r. renomowana firma Tamex z Warszawy rozpoczęła remont stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (dawniej: FKS Stal). Część wiernych kibiców Stali protestowała, pomna wielu radosnych przeżyć sportowych na historycznym obiekcie, ale w końcu przeważyła koncepcja przebudowy i modernizacji.

 

Sportowiec Roku
Zgłoszenia tylko do czwartku
Tylko do najbliższego czwartku (5 listopada) zbierać będziemy zgłoszenia do tegorocznej edycji plebiscytu Sportowiec Roku. Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy redakcji: sekretariat@korso.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE