Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 43/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 43/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dwóch tygodni rolnicy w całej Polsce, w tym w powiecie mieleckim, protestują przeciwko wprowadzeniu tzw. "Piątki dla zwierząt", czyli ustawy zakazującej m.in. hodowli zwierząt futerkowych i ograniczającej ubój rytualny. W ubiegłym tygodniu podczas kolejnej fali protestów rolnicy zablokowali ok. 200 dróg w całej Polsce, w tym na terenie gminy Radomyśl Wielki. Poza tym grupa rolników złożyła trumnę z napisem "Śmierć polskiego rolnictwa" pod Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie. Rolnicy zapowiadają dalsze protesty i zapewniają – nie cofniemy się.

 

Kobiety mówią "dość"
Kilkaset osób zgromadziło się w niedzielę, 25 października, przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Mielcu. Wyraziło swoje niezadowolenie z decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał jedną z przesłanek zezwalającą na legalną aborcję w Polsce za niezgodną z Konstytucją. Wywołało to falę strajków środowisk związanych z lewicą i Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet.

 

Wszystkich Świętych podczas pandemii
Rozłożenie wizyt na cmentarzu na inne dni, przestrzeganie wszystkich obostrzeń oraz procesje i nabożeństwa na cmentarzu bez wiernych, czyli uroczystość Wszystkich Świętych w trudnych czasach.

 

Gmina Wadowice Górne
Wielkie inwestycje kanalizacyjne
W XXI wieku dostęp do kanalizacji sanitarnej staje się jednym z podstawowych mediów. - Podczas wielu zebrań wiejskich padają pod moim adresem pytania, kiedy kanalizacja do nas zawita - mówi wójt gminy Wadowice Górne, Michał Deptuła.

 

Gmina Wadowice Górne
Wielkie inwestycje kanalizacyjne
W XXI wieku dostęp do kanalizacji sanitarnej staje się jednym z podstawowych mediów. - Podczas wielu zebrań wiejskich padają pod moim adresem pytania, kiedy kanalizacja do nas zawita - mówi wójt gminy Wadowice Górne, Michał Deptuła.

 

Zaglądamy władzy do kieszeni
W tym numerze zaglądamy do oświadczeń majątkowych radnych gminnych z Padwi Narodowej.

 

22-latek zginął w wypadku samochodowym
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 22-letni kierujący seatem. Do zdarzenia doszło w niedzielę (25 października) około godz. 17.30 na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Drzewieckiego w Mielcu. Pomimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, życia 22-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

 

Mamy wciąż największy wzrost bezrobocia
Od dłuższego czasu w kolejnych miesiącach powiat mielecki notuje największe wzrosty bezrobocia w woj. podkarpackim. Nie inaczej było również w ostatnich dwóch miesiącach, tj. sierpniu i wrześniu, kiedy nastąpił wzrost bezrobocia o kolejne 113 i 111 osób. Dziś bez pracy w tym powiecie jest 4069 osób.

 

Sportowiec Roku
Czekamy na zgłoszenia
Pandemia pandemią, ale my nie mamy zamiaru robić czarnej plamy w historii naszego plebiscytu. Dlatego również tym razem ogłaszamy głosowanie w plebiscycie Sportowiec Roku. Przez najbliższe dwa tygodnie czekamy na zgłoszenia kandydatów, a od 10 listopada ruszamy już z właściwym głosowaniem.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE