Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 42/2021

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 42/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie papierowe KORSO | foto Korso.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika KORSO. W tym tygodniu dużo piszemy o wynikach budżetu obywatelskiego. Głosuje coraz więcej osób. Niestety nadal w formie tradycyjnej mimo istniejącej infrastruktury elektronicznej. Piszemy także o głośnej sprawie Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Członkowie Spółdzielni w sądzie otrzymali zgodę na przeglądanie dokumentów dotyczących zakupów, dostaw, a także informacje na temat wynagrodzenia prezesa. Spółdzielnia musi ujawnić te informacje. O czym jeszcze piszemy?

Mielczanie wybrali boiska

Podczas specjalnej konferencji prasowej w urzędzie miejskim prezydent Jacek Wiśniewski wraz ze swoim zastępcą Pawłem Pazdanem zaprezentowali wyniki głosowania mieszkańców naszego miasta na projekty Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. To już czwarta edycja MBO, która w tym roku cieszyła się rekordową frekwencją. Mielczanie w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie wybrali budowę i modernizację boisk sportowych. 

Nauczyciele na medal

14 października, czyli Dzień Edukacji Narodowej był okazją dla samorządu naszego miasta do podsumowań poprzedniego roku szkolnego. Podczas uroczystej gali wyróżnionych zostało 25 nauczycieli i dyrektorów szkół zarządzanych przez władze miejskie.

MSM przegrywa w sądzie

Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa przegrała w sądzie i będzie musiała ujawnić dokumenty dotyczące realizowanych zakupów, dostaw oraz robót budowlanych. Spółdzielnia została zobowiązana również do ujawnienia umów, sprawozdań finansowych, protokołów lustracji oraz uchwał rady nadzorczej dotyczących wynagradzania prezesa i członków zarządu MSM.

Mielec źle wyjdzie na Polskim Ładzie

Rozwiązania zaproponowane w ramach Polskiego Ładu miały zapewnić samorządom stabilne dochody, ułatwić planowanie i realizację budżetów. Jednak miasto Mielec jest zdania, że takie założenia są nie do końca prawdziwe.

Medal dla Eugeniusza Przybyłkowskiego

Swoją bogatą myśliwską przygodę Eugeniusz Przybyłkowski rozpoczął w 1958 roku. Zdał egzaminy w Legionowie, uzyskał pozwolenie na zakup broni, dokonał jej zakupu i wziął udział w pierwszym w swoim życiu polowaniu zbiorowym. - Jest i był to dla mnie honor i zaszczyt, polować w tych kołach o takich tradycjach i bogatej historii. Brać myśliwska to wspaniali ludzie. Sądzę, że myśliwi, z którymi miałem zaszczyt polować, zachowają mnie w życzliwej pamięci - powiedział Przybyłkowski.

Egzotyczne ptaki w Chorzelowie

Miłośnicy ptaków egzotycznych przez cały weekend (15-17 października) mogli podziwiać wystawę papug i kanarków w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie.

Dzień Edukacji na szermierczej planszy

UKS Trójka Radlin już po raz XXII zorganizował międzynarodowy turniej szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Nagana dla premiera od partii KORWiN

W czwartek (14 października) w Mielcu odbyła się konferencja prasowa Partii KORWiN pt. "Nagana dla premiera". Lokalny działacz, Radosław Rusin, opowiedział o motywacjach dla przeprowadzenia akcji. Święto edukacji to okazja, by przyjrzeć się, w jakim stanie znajduje się edukacja i szkolnictwo w Polsce, szczególnie po weryfikującym ją okresie nauczania zdalnego.

Rozbita szyba w redakcji KORSO

W naszej redakcji wandal wybił okno. Nie patrzył na to, że to poranna godzina i wokół pełno ludzi. Nie zauważył też, że obok rozbitego okna jest kamera.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy