Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 41/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 41/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osiem kul... Tyle razy ktoś strzelał do kobiety, której ciało zostało znalezione w ubiegłym tygodniu nad Wisłą w gminie Borowa. Mielecka prokuratura bada zagadkową śmierć starszego małżeństwa z Kielc, które przebywało w gospodarstwie agroturystycznym w Górkach. Podczas poszukiwań służby znalazły najpierw ciało mężczyzny, a trzy dni później ciało kobiety. Obydwoje mieli rany postrzałowe, a przy mężczyźnie leżała broń. Jak doszło do tragedii nad Wisłą? To bada mielecka prokuratura.

 

Kilka godzin w kolejce do szpitala
W ubiegły poniedziałek pacjenci przywożeni karetkami do Szpitala Specjalistycznego w Mielcu musieli uzbroić się w cierpliwość. Na podjeździe dla ambulansów czekało aż pięć pojazdów z pacjentami! Czas oczekiwania na przyjęcie wyniósł nawet cztery godziny. Sprawa została zgłoszona na policję. Co spowodowało taki zator?

 

Uciekając przed policją, wpadli do rzeki
Mieleccy policjanci uratowali życie dwójce nastolatków. Młodzi ludzie siedzący nad brzegiem rzeki głośno się zachowywali i pili alkohol. Chcąc uniknąć policyjnej interwencji, zaczęli uciekać i wpadli do wody. Funkcjonariusze wyciągnęli na brzeg 16-letniego chłopca i 15-letnią dziewczynę. Za swoje zachowanie mogli zapłacić najwyższą cenę, ponieważ będąc pod wpływem alkoholu, nie mieliby szans na samodzielne wydostanie się z rwącej rzeki.

 

Rolnicy protestują
Rolnicy z powiatów dębickiego, mieleckiego i ropczycko- sędziszowskiego jechali w kolumnie ok. 20 ciągników na trasie Dębica - Mielec. Protestowali przeciwko tzw. "Piątce Kaczyńskiego". Zapowiadają, że to dopiero początek. Zapowiadana jest blokada stolicy w najbliższych dniach.

 

Rodzina fundamentem społeczeństwa
Tegoroczny diecezjalny Dzień Papieski miał miejsce tradycyjnie 11 października i odbywał się w parafii Ducha Świętego w Mielcu. Był okazją do modlitwy w intencji wspierających życie poczęte, małżeństwa i rodziny.

 

Gmina Wadowiece Górne
Maluszki chcą do żłobka
Jedyny w gminie Wadowice Górne publiczny żłobek przeszedł modernizację, co pozwoliło na uzyskanie dodatkowych pomieszczeń dla maluchów, samodzielną kuchnię, plac zabaw z nowymi urządzeniami i bezpieczną nawierzchnią.

 

Powiat mielecki w czerwonej strefie
Od soboty ( 10 października) powiat mielecki i sąsiedni dębicki w strefie czerwonej! To właśnie w tych dwóch lokalizacjach od kilku dni notuje się największą liczbę zakażeń na COVID-19.

 

Znowu wyszli na ulice
Koronasceptycy ponownie spotkali się na ulicach. Tym razem głośny protest miał miejsce w kilkudziesięciu miastach Polski. Pikieta w Mielcu zgromadziła garstkę osób. Protestujący nie byli w maseczkach. Interweniowała policja.

 

Niedociągnięcia na kolei
Modernizacja linii kolejowej Mielec-Dębica wchodzi w ostatnią fazę. 25-kilometrowy odcinek toru Mielec-Kochanówka jest już gotowy. Trwają zaawansowane prace na dworcu w Mielcu oraz przystankach kolejowych. Nie wszyscy mieszkańcy Mielca są jednak zadowoleni z efektów prowadzonych działań. Do naszej redakcji docierają sygnały o niedociągnięciach i problemach, które zamiast przybliżać, oddalają ludzi od kolei.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE