Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 40/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 40/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty, 3 października, powiat mielecki jest w tak zwanej żółtej strefie obostrzeń koronawirusowych. Od trzech tygodni w powiecie tym codziennie przybywa kilkanaście chorych na koronawirusa, a według danych z poniedziałku (5 października) w sumie zachorowało już w nim 321 osób, co stawia go na 4 miejscu w województwie podkarpackim. Bardzo trudna sytuacja jest w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu, gdzie wykryto ognisko koronawirusa na oddziale neurochirurgii. Na tym oddziale i czterech innych wstrzymano planowe zabiegi.

Tuszów kontra Staszewski
W lipcu Bartosz Staszewski, reżyser dokumentalista, a także działacz na rzecz praw społeczności LGBT odwiedził gminę Tuszów Narodowy i umieścił na znaku granicznym tabliczkę "Strefa wolna od LGBT". Wykonane zdjęcie opublikował na swojej stronie facebookowej.

 

Zagadkowa śmierć 70-latka
Mieleccy policjanci prowadzą poszukiwania zaginionej 66-letniej mieszkanki Kielc. Kobieta wraz z mężem przebywała w gospodarstwie agroturystycznym w Górkach. Małżeństwo w piątek opuściło miejsce wypoczynku, udając się nad Wisłę łowić ryby. Ciało 70-letniego mężczyzny z raną postrzałową znalazły służby ratunkowe w sobotę nad brzegiem rzeki. Nadal trwają poszukiwania kobiety. Co wydarzyło się nad Wisłą? To zbada prokuratura.

 

Alarm bombowy w przedszkolu
W czwartek po południu (1 października) do służb ratunkowych wpłynęła informacja o niebezpiecznym ładunku w budynku przedszkola miejskiego nr 3 przy ulicy Ossolińskich 1 w Mielcu.

 

Problemy z testem na koronawirusa
- Drugi dzień próbuję się dodzwonić do szpitala w Mielcu, żeby zrobić test na koronawirusa, który jest mi potrzebny przy wyjeździe do sanatorium i mi się nie udaje. Wczoraj dwie godziny dzwonienia, dzisiaj dwie. Wykonałam chyba ze setkę połączeń i nic. Albo jest zajęte, albo jak pan na centrali połączył mnie z badaniem na koronawirusa, to nikt nie odebrał i po kilku sygnałach mnie rozłączyło. Już mi ręce opadają. Nie wiem co robić – poinformowała nas jedna z mieszkanek Mielca.

 

Będą nowe przejścia przez tory
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o niebezpiecznym przejściu przez tory, które pokonuje codziennie mnóstwo ludzi i na którym może dojść do tragedii. Przejście to położone jest z jednej strony w pobliżu ulicy Bolesław Chrobrego i Wiosennej na osiedlu Wojsław, a z drugiej strony w pobliżu ulicy Korczaka i Krańcowej na osiedlu Smoczka. Dziś wracamy do tematu i mamy dobre wiadomości. Będą nowe przejścia przez tory.

 

Różaniec - najpotężniejsza broń
Październik to miesiąc różańca, a 7 października obchodzimy święto Matki Boskiej Różańcowej. Ta prosta modlitwa towarzyszy nam przez całe życie, od dziecięcych lat, kiedy modlitwę przekazują nam rodzice, przez komunię, kiedy dostajemy pierwszy różaniec, aż do samego końca, kiedy nabożeństwo różańcowe odprawiane jest przed pogrzebem. Skąd jednak wzięła się ta modlitwa?

 

Wygrał muzyczny plebiscyt w RMF FM
Krystian Sarama (25 l.) z miejscowości Tuszyma wygrał internetowe głosowanie w plebiscycie radia RMF FM "Twoje 5 min". Jego muzyczna interpretacja piosenki Eltona Johna "Can You Feel The Love Tonight" spodobała się internautom i słuchaczom i wygrała plebiscyt, a nagranie Krystiana trafiło do mediów społecznościowych RMF FM!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE