Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 38/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 38/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do wyborów pozostał już niecały miesiąc. W powiecie mieleckim 15 kandydatów staje do wyścigu o poparcie nasze, wyborców. Dlaczego chcą zostać posłami? - to pytanie zawsze najbardziej wszystkich interesuje, dlatego właśnie o to zapytaliśmy kandydatów.

Most wielkich nadziei
Po niecałym roku od historycznego wbicia łopaty oficjalnie rozpoczynającego budowę drugiego mostu na Wisłoce mamy kolejny wielki moment. Budowane etapami po obu stronach Wisłoki dwie części mostu zostały połączone tzw. przęsłem nurtowym. Most jednocześnie połączył dwie sąsiadujące miejscowości: Rzędzianowice ze Złotnikami.

 

Mielecka policja odkryła plantację konopi
Mieleccy policjanci rozbili grupę, która zajmowała się wytwarzaniem środków odurzających. Ujawniono siedem plantacji konopi, zabezpieczyli 242 krzewy, blisko 2500 gram suszu marihuany, ponad 17 kg suchego, przygotowanego do przetwarzania ziela konopi oraz sprzęt służący do uprawy, suszenia i wytwarzania gotowego narkotyku.

 

Nauczanie akademickie ponownie w Mielcu
Studia podyplomowe, studia typu MBA, szkolenia i kursy – to oferta Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego, która wkrótce zostanie wdrożona w Mielcu za sprawą porozumienia podpisanego 12 września pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Gminą Miejską Mielec oraz Agencją Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu.

 

Jak zarobić parę stów w niedzielę
Wszyscy chętni do zasiadania w komisji wyborczej w październikowych wyborach mieli czas do 13 września, by zgłosić się do pracy w obwodowej komisji wyborczej.

 

Za cesarza Franciszka to się żyło...
- Pamiętam ludzi, którzy wspominali, jak żyło się za zaborów i bardzo chwalili sobie cesarza Franciszka - opowiada pan Stanisław Skrzypek... z Mielca. Ma 97 lat, wiele przeżył, wiele pamięta. A cała historia zaczyna się w 1922 roku pod Mielcem...

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE