Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 36/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 36/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "I że Cię nie opuszczę aż do śmierci...". Tak było kiedyś. Jak mąż, to jeden i do końca życia. Teraz w słowa tej przysięgi wierzy coraz mniej osób. Rozwody zdarzają się coraz częściej. Jak się okazuje w regionie mieleckim dochodzi do sporej ilości rozwodów. Dlaczego tak się dzieje?

Prokuratura ponownie zbada sprawę zanieczyszczania powietrza
Zgodnie z zapowiedzią podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości spotkał się z mielczanami w ostatni czwartek, 29 sierpnia. Powiedział, że sprawa zanieczyszczenia powietrza, która była badana przez Prokuraturę Rejonową w Mielcu, została - zdaniem Prokuratury Krajowej - umorzona niesłusznie! W trakcie dyskusji padło wiele obietnic.

 

Nowe oblicze stawów
Setki mielczan oglądało specjalny pokaz fontann na Stawach Cyranowskich przy ulicy Partyzantów w Mielcu. Przypomnijmy, teren 9 hektarów przejęło miasto od Skarbu Państwa w zeszłym roku. Teraz magistrat cały czas pracuje nad koncepcją dla tego terenu. Czy na stawach mają powstać takie fontanny? Magistrat czeka na opinie mieszkańców.

 

Pracownicy SCK uratowali dziecko
Pracownicy Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu - Kazimierz Babiec oraz Kinga Zub otrzymali dzisiaj z rąk prezydenta Jacka Wiśniewskiego listy gratulacyjne z podziękowaniem za heroiczną postawę. Podczas Dni Mielca 2019 doszło do niefortunnego wypadku, kilkuletnie dziecko zakrztusiło się lizakiem. Dzięki szybkiej pomocy pracowników SCK udało się zapobiec tragedii.

 

Pamiętamy o rocznicy wybuchu wojny
Jak co roku, pod tablicami poświęconymi ofiarom II wojny światowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz mielecka młodzież złożyli kwiaty i zapalili znicze ku pamięci ofiar poległych podczas wojny. Równie ciekawe uroczystości zorganizowało Towarzystwo Gimnastyczne "SOKÓŁ 1893".

 

Mielecki szpital walczy z boreliozą
Choć różne ich gatunki są groźne prawie przez cały rok, to niebawem rozpoczyna się drugi szczyt aktywności kleszczy, który przypada na wrzesień i październik (z pierwszym mamy do czynienia w kwietniu i maju). Kleszcze kojarzą się dziś głównie z boreliozą, jednak nie każde spotkanie z tym pajęczakiem kończy się zachorowaniem. Jak sprawdzić, czy się u nas choroba rozwija? O tym mgr Małgorzata Błażejowska, kierownik Laboratorium Mikrobiologicznego w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu.

 

Dary lasu
Schyłek lata i jesień to początek sezonu grzybowego. Już nie dziwią nas samochody pozostawione na skraju lasu, wiadomo, grzybiarze przyjechali. W tym okresie każdy wypad kończy się sukcesem. Co prawda ostatnio mamy bardzo sucho, więc tak szybko grzyby nie rosną, ale jak po burzy wychodzi słońce, tak i po suszy przyjdzie deszcz. A woda i wysoka wilgotność powietrza to sprzymierzeńcy każdego grzybiarza.

 

Mąż z Korporacji
Nigdy nie wiemy, jak potoczy się nasze życie. Rodzimy się z "białą kartką", którą systematycznie zapisujemy do ostatnich naszych dni. Nigdy nie wiemy, co nas czeka nazajutrz. I pewnie dlatego tak ciekawie jest żyć. A niespodzianki czekają na każdym kroku. Jaka dziewczyna nie marzy bowiem o bajecznym ślubie z honorowym orszakiem? A pewna mielczanka, Karolina Dworska, tak właśnie rozpoczęła kolejny rozdział swojej życiowej podróży - u boku świeżo upieczonego męża z Korporacji. I nie chodzi tu o chłopaka siedzącego za biurkiem w wielkiej firmie...

 

Teraz powinno być tylko lepiej
SPR Stal Mielec przegrała w pierwszym meczu nowego sezonu PGNiG Superligi z PGE Vive Kielce. Mistrzowie Polski nie mieli większych problemów z pokonaniem drużyny Dawida Nilssona. PGE VIVE Kielce – SPR Stal Mielec 33:20 (19:10)

 

Piłka nożna
Euro-Eko i Lotto razem z Akademią
Jest pierwsza firma ze Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu, która w sposób zdecydowany rozpoczęła współpracę ze Stalą Mielec, z klubową Akademią. To spółka Euro-Eko. Akademię PGE FKS Stal Mielec wspiera również Fundacja Lotto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE