Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 34/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 34/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Idąc ul. Niepodległości w Mielcu, już z daleka widać, jak wokół stolików niedaleko placu AK uwija się mężczyzna w charakterystycznym czerwonym fartuchu. To najbardziej chyba znany Anglik w Polsce, czyli Kevin Aiston. W Mielcu wraz ze swoją partnerką Małgosią otworzyli "Kuchnię Kevina", czyli domową, rodzinną restaurację, w której każdego dnia własnoręcznie przygotowują posiłki dla gości z Mielca i okolic.

 

 

Żegnaj, Tesco
Mielecki hipermarket Tesco podał już oficjalną datę zamknięcia. Będzie to dokładnie 31 sierpnia o godzinie 23. Do tej pory sklep kusi klientów dużymi rabatami swoich towarów.

 

Śmierć w wodzie 38-latka
W piątek (21 sierpnia) około godziny 17 służby ratunkowe otrzymały informacje o mężczyźnie, który tonął w zbiorniku wodnym na osiedlu Rzochów przy ulicy Kolejowej.

 

Przedsiębiorcy rozczarowani i wściekli
Po 10 godzinach od uruchomienia naboru wniosków został on zamknięty. O wszystkim decydowała zasada, kto pierwszy, ten lepszy. Wielu przedsiębiorcom, w tym z Mielca i okolic, nie udało się wystarczająco szybko zalogować do systemu. Są rozczarowani i wściekli.

 

Przyłbice rekomendowane, ale niewymagane
Prowadzenie lekcji w przyłbicach. Takie są rekomendacje Adama Sidora, Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym na Podkarpaciu. Jak to jednak będzie wyglądać w praktyce w Mielcu i innych lokalnych samorządach, wciąż nie jest do końca jasne.

 

Rondo otwarte, MKS-y na trasy
Zakończył się kolejny etap prac przy remoncie ul. Kilińskiego. Rondo im. Żołnierzy Wyklętych zostało ponownie oddane do użytku kierowców.

 

Remont w Ziempniowie
Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu ogłosił przetarg na wykonanie remontu odcinka drogi powiatowej nr 1 153 R relacji Czermin – Ziempniów – Słupiec.

 

Rekultywacja wysypiska zakończona
Zakończyła się rekultywacja nieczynnego od kilku lat składowiska odpadów komunalnych w Borowej. Teraz na terenach wokół wysypiska ma powstać duża, proekologiczna inwestycja – farma fotowoltaiczna o mocy do 2 MW.

 

Zaglądamy władzy do kieszeni
Po prezydentach i władzach gminnych przyszedł czas na majątki radnych z Rady Powiatu Mieleckiego. Za tydzień przyjrzymy się radnym miejskim z Mielca.

 

Ceny jabłek oszalały
W sklepach i na targowiskach ceny owoców wciąż wysokie. Szczególnie jabłek, które biją w tym roku wszelkie rekordy. Był moment, kiedy ceny większości odmian jabłek wzrosły nawet czterokrotnie, a owoce te mogą być w tym roku odpowiednikiem pietruszki, która biła swoje historyczne rekordy cenowe przed rokiem.

 

Bastyr vs Ryczaj. Czyje będzie rondo?
Remont ulicy Przemysłowej i Wojska Polskiego dobiega wreszcie końca. Coraz bardziej gorąca staje się w związku z tym dyskusja, czyim imieniem nazwać rondo znajdujące się u zbiegu tych ulic, w miejscu znaczącym, tuż przed główną bramą specjalnej strefy ekonomicznej. Pojawiły się dwie kandydatury: Stefana Bastyra i Tadeusza Ryczaja.

 

Piłka nożna
Zwycięstwo było bardzo blisko
Przed meczem każdy taki wynik brałby w ciemno, ale po jego zakończeniu czuć jednak niedosyt. PGE Stal Mielec zremisowała na wyjeździe z Wisłą Płock, choć jeszcze na kilka minut przed zakończeniem spotkania prowadziła jedną bramką.

Wisła Płock - PGE Stal Mielec 1:1 (0:0)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE