Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 32/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 32/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kobieta zginęła od ciosów nożem w centrum Mielca. Dramatyczne zeznania złożyły matka i siostra zamordowanej. Według nich mąż ofiary znęcał się nad rodziną i groził jej śmiercią. W dniu zabójstwa Agata M. wracała z policji, gdzie złożyła zawiadomienie przeciwko tyranowi. Właśnie ruszył proces o zabójstwo kobiety. Na ławie oskarżonych zasiadł jej mąż.

Toniemy w ciszy

Woda jest życiodajna, ale może być też groźna. Tylko od początku wakacji w Polsce utonęło 126 osób. Jedna z nich w naszym powiecie - 4 sierpnia w zbiorniku wodnym w Otałęży znaleziono ciało 30-letniego mężczyzny. Dzień później  w naszym województwie utonął kolejny człowiek - 41-latka znaleziono w Jeziorze Solińskim. A sytuacji zagrażających życiu jest znacznie więcej.

 

Groźna stłuczka

W ubiegłą niedzielę po godzinie 18 w Mielcu, na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza z Kosmonautów, 65-letnia kobieta kierująca skodą wymusiła pierwszeństwo przejazdu,  doprowadzając do zderzenia z volkswagenem.

 

Ta roślina może poparzyć
- Czy to barszcz Sosnowskiego? - pyta mielczanka zaniepokojona wyglądem roślin rosnących w pobliżu jej domu. Groźna roślina w czasie upałów staje się jeszcze bardziej niebezpieczna.

 

Wybuch i pożar w Kronospanie
Do wybuchu i pożaru instalacji zakładu Kronospan doszło w minioną środę, 8 sierpnia, przed południem. W całym mieście widoczny był czarny dym. Pożar niepokoi ekologów, którzy pytają, jaki wypływ na życie i zdrowie mieszkańców miało to zdarzenie.

 

Pożar cegielni
Budynek starej cegielni w Mielcu spłonął doszczętnie w nocy ze środy na czwartek. Ogień pojawił się około godziny 22 na dachu budynku i bardzo szybko rozprzestrzenił się na całą konstrukcję.

 

Kandydatka na prezydenta
Jest nowa kandydatka na urząd Prezydenta Miasta Mielca - Beata Cetnar, która zapowiada utworzenie własnego komitetu wyborczego. Swój start ogłosiła spontanicznie na swoim Facebooku. Na razie nie wiadomo, czy konsekwencją tej deklaracji będzie oficjalny start w wyborach.

 

Kębłów ma swojego kapłana
Mieszkańcy gminy byli świadkami prymicji kapłańskich księdza Piotra Sołdygi pochodzącego z Kębłowa. Była to historyczna uroczystość. Ostatnia msza prymicyjna w Padwi była odprawiona 23 lata temu.

 

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła
Trzy orkiestry wystąpiły podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr w Przecławiu. Podczas koncertu finałowego muzycy dali z siebie wszystko, prezentując wysoki poziom umiejętności muzycznych.

 

Ekstremalny bieg ku czci hetmana Mieleckiego
5 kilometrów zróżnicowanej trasy. Po drodze wiele przeszkód i niespodzianek. Tak w skrócie wyglądał II Bieg Hetmana Mieleckiego. Z tym wymagającym biegiem zmierzyło się 150 biegaczy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE