Dramatyczna sytuacja rolników
W powiecie mieleckim jest już 28 ognisk wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Choroba przemieszcza się od Przecławia w kierunku północno-zachodnim, czyli w stronę gmin Wadowice Górne, Czermin, Radomyśl Wielki i w stronę Borowej, gdzie są najwięksi hodowcy trzody chlewnej. Świnie były wybijane w kolejnych 7 gospodarstwach w Kawęczynie oraz w 12 gospodarstwach w Trzcianie. Dramat rolników trwa.
Powalone drzewa, zablokowane drogi i pożar
W nocy ze środy na czwartek nad powiatem mieleckim przeszła silna burza. Strażacy wzywani byli do powalonych drzew, które blokowały przejazd na ulicach. W miejscowości Wierzchowiny ulewa przerodziła się w nawałnicę, przez którą doszło do pożaru budynku.
Pomnik pierwszego komendanta policji odnowiony
Na cmentarzu parafialnym w Mielcu 28 lipca odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia zrekonstruowanego grobu pierwszego Komendanta Powiatowego Policji Państwowej w Mielcu podkomisarza Franciszka Szczotkowskiego. Na spotkaniu był obecny m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak. Za udział w uroczystości zgromadzonym gościom podziękował wnuk Franciszka Szczotkowskiego.
Kranowe zmartwienia przecławian
"Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc w sprawie ciągłych problemów z jakością wody do picia. Brudna woda jak gnojówka leci ze wszystkich kranów w całej gminie" - pismo o takiej treści otrzymaliśmy od zdesperowanych mieszkańców gminy Przecław.
Wypowiedzenie złożone ale nieprzyjęte
Od trzech tygodni trwają dyskusje na temat Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Wszystko zaczęło się od powołania na dyrektora tej placówki Jarosława Kolendo, który zresztą po dwóch tygodniach pracy zapowiedział złożenie rezygnacji. Zastąpił on Zbigniewa Torbusa, który kierował szpitalem do 6 lipca najpierw jako pełniący obowiązki dyrektora, później jako dyrektor i ponownie jako pełniący obowiązki dyrektora, po tym jak nie złożył w terminie oświadczenia majątkowego. Teraz w tej właśnie kwestii postanowił wypowiedzieć się Zbigniew Torbus, który stwierdził, że wszystkich terminów dopilnował, a odwołanie go w grudniu 2020 roku przez zarząd powiatu było dla niego szokiem.
Bezrobocie spada. Kto chce, ten pracuje
Obecnie bez pracy w powiecie mieleckim pozostaje około 3200 osób. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy liczba zarejestrowanych zmniejszyła się o prawie 650 osób, a stopa bezrobocia spadła o jeden punkt procentowy i na koniec czerwca wyniosła tylko 4,8%. Plasuje to powiat mielecki na pierwszym miejscu wśród powiatów ziemskich województwa podkarpackiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.