Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 31/2021

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 31/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika KORSO. Cieszymy się, że od 30 lat - możemy dla państwa pisać o rzeczach istotnych dla powiatu mieleckiego. Grupa rolników z powiatu jest przerażona sytuacją, która związana jest z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF. Niestabilna pogoda i częste burze w powiecie. Problemy z wodą mieszkańców gminy Przecław. Kwestia dyrektora szpitala specjalistycznego w Mielcu. To najważniejsze tematy z najnowszego wydania Tygodnika KORSO.

Dramatyczna sytuacja rolników

W powiecie mieleckim jest już 28 ognisk wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Choroba przemieszcza się od Przecławia w kierunku północno-zachodnim, czyli w stronę gmin Wadowice Górne, Czermin, Radomyśl Wielki i w stronę Borowej, gdzie są najwięksi hodowcy trzody chlewnej. Świnie były wybijane w kolejnych 7 gospodarstwach w Kawęczynie oraz w 12 gospodarstwach w Trzcianie. Dramat rolników trwa.

Powalone drzewa, zablokowane drogi i pożar

W nocy ze środy na czwartek nad powiatem mieleckim przeszła silna burza. Strażacy wzywani byli do powalonych drzew, które blokowały przejazd na ulicach. W miejscowości Wierzchowiny ulewa przerodziła się w nawałnicę, przez którą doszło do pożaru budynku.

Pomnik pierwszego komendanta policji odnowiony

Na cmentarzu parafialnym w Mielcu 28 lipca odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia zrekonstruowanego grobu pierwszego Komendanta Powiatowego Policji Państwowej w Mielcu podkomisarza Franciszka Szczotkowskiego. Na spotkaniu był obecny m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak. Za udział w uroczystości zgromadzonym gościom podziękował wnuk Franciszka Szczotkowskiego.

Kranowe zmartwienia przecławian

"Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc w sprawie ciągłych problemów z jakością wody do picia. Brudna woda jak gnojówka leci ze wszystkich kranów w całej gminie" - pismo o takiej treści otrzymaliśmy od zdesperowanych mieszkańców gminy Przecław.

Wypowiedzenie złożone ale nieprzyjęte

Od trzech tygodni trwają dyskusje na temat Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Wszystko zaczęło się od powołania na dyrektora tej placówki Jarosława Kolendo, który zresztą po dwóch tygodniach pracy zapowiedział złożenie rezygnacji. Zastąpił on Zbigniewa Torbusa, który kierował szpitalem do 6 lipca najpierw jako pełniący obowiązki dyrektora, później jako dyrektor i ponownie jako pełniący obowiązki dyrektora, po tym jak nie złożył w terminie oświadczenia majątkowego. Teraz w tej właśnie kwestii postanowił wypowiedzieć się Zbigniew Torbus, który stwierdził, że wszystkich terminów dopilnował, a odwołanie go w grudniu 2020 roku przez zarząd powiatu było dla niego szokiem.

Bezrobocie spada. Kto chce, ten pracuje

Obecnie bez pracy w powiecie mieleckim pozostaje około 3200 osób. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy liczba zarejestrowanych zmniejszyła się o prawie 650 osób, a stopa bezrobocia spadła o jeden punkt procentowy i na koniec czerwca wyniosła tylko 4,8%. Plasuje to powiat mielecki na pierwszym miejscu wśród powiatów ziemskich województwa podkarpackiego.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy