Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 28/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 28/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni. Trzy wypadki. Trzy śmiertelne. Trzy tragedie. Nie tylko rowerzystów, choć to oni tracili życie. Ale życie rodzin, bliskich oraz trzech kierowców też zmieniło się na zawsze. Bo dwa kółka, kierownica i rama nie mają szans w starciu z potężnym samochodem. Przekonaliśmy się o tym o trzy razy za dużo.

Okazja czyni złodzieja
Policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży pewnej sumy pieniędzy z samochodu zaparkowanego przed domem. Sprawca został zatrzymany niedługo po zdarzeniu, a tłumaczył się dość nietypowo... Już usłyszał zarzuty.

 

Czy w Mielcu powstanie lodowisko?
Każdy z mieszkańców może zgłosić własny projekt i w ten sposób mieć wpływ na to, w jaki sposób są wydatkowane publiczne pieniądze. Temu właśnie ma służyć Mielecki Budżet Obywatelski. Znamy już konkrety jednego z pomysłów.

 

Czy uda się naprawić ogromne zaniedbania?
Nawet 5 lat wynosi obecnie czas oczekiwania na operację wszczepienia endoprotezy w mieleckim szpitalu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że czas ten będzie się skracał – NFZ uwolnił kontrakt na te zabiegi.

 

Wójt na wakacjach
Wakacje trwają, zakłady pracy obroty zmniejszyły, bo pracownicy wyjeżdżają z rodzinami na zasłużone urlopy. Dzieci i młodzież krzątają się po mieście, a jak ten letni czas spędzają włodarze naszych gmin?

 

Bez niego nie żyjemy
Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego. Każdy człowiek na ziemi posiada statystycznie przynajmniej jedną komórkę. Telefony zmieniły nasze życie nie do poznania. Niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez telefonu i nie wierzą, że świat mógł bez nich funkcjonować.

 

Lato czeka
Choć wakacje zazwyczaj są już dawno za czytelnikami "Korso" - którzy teraz muszą zadowolić się marnymi, krótkimi urlopami, a to i często poświęcanymi na załatwianie zaległych spraw, remontów i upychaniu dzieci u babć i innych krewnych - to zawsze warto wybrać się na jakąś krótką, ale ciekawą wycieczkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE