Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 25/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 25/2019  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już na poprzedniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego, przed ponad dwoma miesiącami, radni spierali się o deklarację LGBT. Radny Głaz zgłosił wtedy projekt przeciwko wprowadzaniu deklaracji w powiecie mieleckim. Sprawę jednak, po długich sporach, odłożono na następną sesję, która odbyła się w zeszły piątek, 14 czerwca. Lecz i tym razem radnym było trudno osiągnąć kompromis.

Pani Anna była kiedyś osobą bezdomną. Mieszkała w schronisku ponad 10 lat. Powoli przyzwyczajała się do tego, że nic nie czeka ją w przyszłości. W 2018 roku zdecydowała się wziąć udział w projekcie mieleckiego MOPS-u i zamieszkać w mieszkaniu chronionym. Dziś powoli wychodzi na prostą i mówi jasno - to działanie ma sens.

 

Szaleństwa sobotniej nocy doświadczył mężczyzna na jednej z mieleckich imprez, która odbywała się w budynku wielopiętrowym przy ulicy Kusocińskiego.


Zeszłotygodniowe odkomarzanie w Mielcu spotkało się z ogromnym odzewem mieszkańców i radnych miejskich. Co do idei - wszyscy byli zgodni, że takie działanie trzeba przeprowadzić. Kwestią dyskusyjną okazało się samo przeprowadzenie tego zabiegu w mieście.

 

W jakim stanie jest mielecki szpital? Co z planowanymi remontami? Czy uda się znaleźć nowych lekarzy? Sesja rady powiatu i punkt dotyczący sytuacji finansowej szpitala był dobrym pretekstem do zadania kilku pytań nowemu dyrektorowi, Józefowi Więcławowi. Po ponad 2 miesiącach jego rządów ocena sytuacji jest dosyć optymistyczna.


16 czerwca na terenach rekreacyjnych w Chorzelowie odbył się XI Podkarpacki Jarmark Ludowy "Roztańczony Chorzelów 2019", zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie.

 

Niedawno bardzo głośno było o historii ze szczurem w roli głównej. Jak się okazuje, nie tylko gryzonie mogą być niebezpieczne dla ludzi. Dzielimy ze zwierzętami miasta, lasy, pola, domy, a nawet łóżka. Nic więc dziwnego, że nieraz nie możemy się "dogadać" i między człowiekiem a zwierzętami dochodzi do spięć....

 

Dla starszych będzie to jedno z najlepszych wspomnień z dzieciństwa. Młodsi już raczej nie będą ich w ogóle pamiętali. O czym mowa? O zapachu, który każdemu przywodzi na myśl lato, słońce i beztroskę. O ciężkiej pracy w palącym słońcu. Czerwiec to czas, kiedy przed nie tak wieloma laty sianokosy trwały w najlepsze.

 

W sobotę, 22 czerwca, na alei Niepodległości w Mielcu zostaną rozegrane seniorskie mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na dystansie 20 kilometrów. Trwają przygotowania do tego wydarzenia: sportowe i logistyczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE