Reklama

Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 24/2021

Opublikowano: 15 czerwca 2021 07:44
Autor: | Zdjęcie: korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 24/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa ponad 1000 mieszkańców gminy Borowa czuje się zagrożona. Teren na którym mieszkają został uznany przez władze za bezpieczny i że na pewno tam nigdy nie będzie powodzi. Co za tym idzie? O tym piszemy w naszym najnowszym raporcie. W najnowszym Tygodniu KORSO wiele ważnych tematów. Warto kupić i wiedzieć co dzieje się w powiecie mieleckim.

Mapy zmieniają ich życie 

Mieszkańcy sześciu miejscowości, rada gminy oraz władze gminy Borowa protestują przeciwko zaktualizowanym Mapom Zagrożenia Powodziowego i Mapom Ryzyka Powodziowego, które wyłączają dużą część gminy z dalszego rozwoju. Problem dotyka ponad 1100 osób zamieszkujących wskazane w dokumentach tereny oraz kolejne setki osób w najbliższym sąsiedztwie, a także 30 podmiotów gospodarczych.

Groźny weekend

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu mieleckiego doszło do kilku zdarzeń. Większość z nich spowodowana była przez nieuwagę kierujących i nieprzestrzeganie przepisów drogowych. W jednym przypadku sprawca kolizji był kompletnie pijany. Policjanci apelują o ostrożność, zwiększoną uwagę i wrażliwość na innych uczestników ruchu drogowego.

Wszyscy skreśleni

Mielecki szpital nadal nie ma dyrektora. Władze powiatu szukają następcy Józefa Więcława, który zresztą nie zagrzał długo miejsca. Od kilkunastu miesięcy stanowisko zajmuje pełniący obowiązki dyrektora szpitala Zbigniew Torbus, który - jak dowiedzieliśmy się po ostatnim konkursie na to stanowisko - stracił już zaufanie starostwa. Dzięki protokołowi z wyboru dyrektora mieleckiego szpitala poznaliśmy szczegóły pracy komisji oraz liczbę głosów na jednego z kandydatów. Po rozmowie z chętnymi na gorący dyrektorski stołek, odbyły się trzy tajne głosowania. Ich wynik był zaskakujący.

Ćwierć wieku mieleckiej strefy

W Baranowie Sandomierskim świętowano 25-lecie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec i 30-lecie zarządzającej nią Agencji Rozwoju Przemysłu.

ROD lepszy niż Rodos

Dziś, szczególnie w okresie pandemii, jak nigdy doceniliśmy znaczenie miejsca, w którym w spokoju możemy się zaszyć, popracować w ziemi, odetchnąć... Stąd rosnąca popularność Rodzinnych Ogrodów Działkowych. To już nie tylko kawałek ziemi, na którym postawiona jest altanka, a wokół rosną warzywa...

50 lat mieleckiego "muzyka"

Państwowa Szkoła Muzyczna w Mielcu świętuje jubileusz 50-lecia. Świętowanie zostało przeniesione z 2020 roku ze względu na pandemię. W sobotę, 12 czerwca, w budynku szkoły spotkali się nauczyciele, władze miasta i powiatu, a także przyjaciele szkoły. Dyrektor Ryszard Kusek odsłonił pomnik patrona szkoły Mieczysława Karłowicza.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.