Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 21/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 21/2019  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy niedługo będziemy zarabiać w euro? Czy naszymi sąsiadami staną się imigranci z Bliskiego Wschodu? Czy walka z Kościołem to tylko zastępczy temat? Takie i inne kwestie poruszyli kandydaci na europosłów zgromadzeni na naszej debacie. Mieszkańcy mogli na niej poznać poglądy podkarpackich kandydatów na sprawy najważniejsze dla naszego regionu.

Wiosenny dzień. Na chodnikach tłumy spacerujących, spieszących po zakupy, biegnących na ważne spotkania. Nagle poruszenie. Piesi umykają na trawniki, psy kulą się spłoszone, matki nerwowo przyciskają do siebie dzieci. Kto to tak pędzi? Mielecki rowerzysta. Historia, przez którą zadajemy sobie pytania o to, jak jeżdżą mieleccy rowerzyści, zaczęła się 11 maja, w sobotę, koło 15. Kiedy się skończy? Czy wtedy, gdy uda się złapać sprawcę wypadku, czy raczej wtedy, kiedy rowerzyści zmienią swoje podejście do jazdy po chodnikach? 

 

Szpital pod nowymi rządami
Nowy dyrektor mieleckiego szpitala, Józef Więcław, który poprzednio kierował szpitalem w Przeworsku, swoje obowiązki podjął 1 kwietnia tego roku. Po wielu sygnałach od czytelników, którzy zwracali uwagę na dysfunkcję naszego szpitala, postanowiliśmy porozmawiać z dyrektorem o jego pracy i planach.

 

Areszt dla 30-latka
Trzy miesiące w areszcie spędzi 30-latek z gminy Przecław, który groził 38-letniemu mieszkańcowi Tuszymy, że go zabije i podpali mu dom. Zadowolił się uderzeniem i zabraniem z domu pokrzywdzonego telewizora. Następnego dnia spłonął jednak budynek gospodarczy należący do ofiary. Policjanci pracują nad wyjaśnieniem sprawy.

 

Zaginął mieszkaniec Mielca
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu poszukują Marcina Maziarskiego, 40-letniego mieszkańca Mielca.

 

Nie umiemy segregować śmieci
Od sześciu lat w Mielcu funkcjonuje system poletek ekologicznych, które służą mieszkańcom do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Prosta zasada i czytelne oznakowanie pojemników na szkło, makulaturę i tworzywa sztuczne wciąż sprawiają wielu osobom trudności. Niestety, zdarzają się także osoby, które poletka wykorzystują na składowisko wszelkich odpadów.

 

Mieleccy aktywiści docenieni
W sobotę w Łodzi, podczas IV Kongresu Kuźni Kampanierów, przyznano nagrodę dla organizatorów mieleckiego marszu protestacyjnego z 2018 roku, który miał wyrazić niezadowolenie mieszkańców z działalności firmy Kronospan. W imieniu mieleckich aktywistów nagrodę odebrała Kinga Bielec.

 

Mielczanka z sercem w Indiach
W naszym studiu "Rozmowy z Korso" gościliśmy już wielu znakomitych ludzi. Łączy ich jedno - coś w życiu osiągnęli, byli na tyle odważni, by wywalczyć sobie przepustkę do sukcesu. Nie inaczej jest z Paris Maziarską, supermodelką pochodzącą z Mielca. W rozmowie z nią nie pytaliśmy jednak o wybiegi świata, ale o to, jak żyje jej się na co dzień. A nie jest to szare, zwykłe życie...

 

Cały Mielec was wspiera!
W ostatniej kolejce rundy spadkowej rozstrzygną się losy SPR Stali Mielec w PGNiG Superlidze. Tylko wygrana w Lubinie i jednoczesna porażka Arki Gdynia z Wybrzeżem Gdańsk może uratować nasz zespół przed degradacją.

 

Kapitalny koniec historycznego sezonu
Zrobili wszystko, co tylko mogli zrobić. PGE Stal Mielec z 64 punktami na koncie kończy sezon Fortuna 1 Ligi, zajmując trzecie miejsce, pierwsze niedające awansu do ekstraklasy. W kilku poprzednich sezonach taki dorobek zawsze dawał pewną promocję na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE