Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 20/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 20/2019  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po prawie 2,5 roku od zburzenia hali sportowej, symbolu sportu w naszym mieście, doczekaliśmy się rozpoczęcia budowy nowego obiektu w Mielcu. Kontrowersje, zmiany w projekcie, odwoływane przetargi i duże pieniądze w tle - ta inwestycja rodzi się w bólach.

Zaproszenie na debatę
Rozpoczyna się gorący okres przed eurowyborami. Z każdej tablicy ogłoszeniowej, bilbordów spoglądają na nas kandydaci starający się o stołek w Parlamencie Europejskim. Ale o co im tak naprawdę chodzi...? Zachęcamy do wzięcia udziału w debacie, podczas której można będzie rozwiać wszelkie wątpliwości co do głoszonych programów. Debata zaplanowana jest na 17 maja o godzinie 18.00 i odbędzie się w auli Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania przy ul. Warszawskiej 1.Wstęp dla wszystkich chętnych jest bezpłatny.

 

Korso w tubie
Dziewiętnasty numer Tygodnika Regionalnego Korso znalazł się wraz z aktem erekcyjnym w specjalnej tubie, którą wmurowano pod nową halą sportową w Mielcu, aby symbolicznie rozpocząć prace przy jej budowie. Tuba zostanie otworzona za sto lat.

 

Wyrok za zabójstwo
W minionym tygodniu Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, po 19 miesiącach od tragicznego zdarzenia, które miało miejsce w Mielcu, wydał wyrok skazujący Pawła M. na 25 lat wiezienia.

 

"Bombowe" matury
W całym kraju w czasie egzaminów dojrzałości szkoły odnotowywały zgłoszenia o rzekomo podłożonym materiale wybuchowym. Zgłoszenia najczęściej trafiały drogą mailową.

 

Technika opanowała Mielec
Dziesiąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Nauki i Techniki już za nami. Jej tegoroczne motto brzmiało: "Per aspera ad astra", czyli "Przez trudy do gwiazd".

 

Jaworowicz pod Kronospanem
Około stu osób przyszło w ubiegły czwartek (9 maja) pod Kronospan, aby porozmawiać z Elżbietą Jaworowicz. Ekipa telewizyjna realizowała program na temat funkcjonowania tego zakładu w Mielcu.

 

15 lat jak sen
Jak wyglądała Polska ponad 15 lat temu, kiedy 1 maja 2014 roku przystępowaliśmy do Unii Europejskiej? Niewiele ponad 800 zł pensji minimalnej, ponad trzykrotnie wyższe bezrobocie niż obecnie. A średnia emerytura wynosiła niecałe 1300 zł. O ile się jej dożyło, bo żyliśmy wtedy średnio 3 lata krócej.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE