Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 19/2021

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 19/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze papierowe wydanie KORSO | foto Korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Mielcu ma powstać ponad 200 nowych mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Bloki te zbudowane zostaną między ulicami Witosa a Powstańców Warszawy, na osiedlu Smoczka. Na takie plany nie zgadzają się jednak mieszkańcy pobliskich domów. Nie chcą wysokich bloków pośród domów jednorodzinnych. Co jeszcze w najnowszym wydaniu?

O czym piszemy w najnowszym KORSO?

Duże bloki wśród domów

W Mielcu ma powstać ponad 200 nowych mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Bloki te zbudowane zostaną między ulicami Witosa a Powstańców Warszawy, na osiedlu Smoczka. Na takie plany nie zgadzają się jednak mieszkańcy pobliskich domów. Nie chcą wysokich bloków pośród domów jednorodzinnych. 

Policjant z pasją do sportu i pomagania

Mł. asp. Grzegorz Uzar po zdjęciu policyjnego munduru zakłada kimono do karate. W hobby policjanta być może nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie pasja do pracy z dziećmi i chęć pomagania. Będąc instruktorem karate, z pomocą przyjaciół, uczy dzieci pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtuje właściwe postawy poprzez przekazywanie im wiedzy na tematy dotyczące bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach.

Dewastacje w Mielcu

"Cygańskie nieroby wstęp wzbroniony" i "ciawa out" napisał farbą na ścianach budynków w Mielcu przy ulicy Biernackiego nieznany sprawca lub sprawcy. Ich ustaleniem zajmie się teraz policja. Zniszczone zostały dwa budynki. Skąd takie hasła i jaki powód mieli wandale? Czy ma to związek z czwartkowym (3 czerwca) pobiciem 15-latka?

Rondo wróciło na sesję

Mija już ponad miesiąc od deklaracji, że w Woli Mieleckiej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Mielec - Lisia Góra z drogą powiatową Czermin - Przecław ma powstać długo wyczekiwane rondo. Wciąż nie mamy ważnych konkretów, a dyskusja o tej inwestycji na sesji powiatowej znów była gorąca. Radni dopytywali starostę o deklaracje i realne włączenie się samorządu powiatowego do tej inwestycji.

MPGK zostaje na rok

1 czerwca poznaliśmy decyzję komisji przetargowej dotyczącej tego, kto przez następny rok będzie odbiorcą śmieci w naszym mieście. Wybór nie był trudny, ponieważ jedyną ofertę w drugim podejściu złożyło mieleckie MPGK w partnerstwie z kilkoma firmami. Przy pierwszym przetargu doszło do dziwnych kontrowersyjnych sytuacji, a nad mieleckim MPGK wisiało widmo straty największego rynku na świadczenie swoich usług - czyli miasta Mielca, na rzecz konkurencyjnej firmy z Tarnobrzega.

Pracownicy SOR zażądali przeprosin

Burza wokół mieleckiego szpitala nie ustępuje. Po kolejnym nierozstrzygniętym konkursie na dyrektora tej placówki oraz krytyce części personelu szpitalnego, który niewłaściwie traktuje pacjentów, mamy następny odcinek. Starosta mielecki Stanisław Lonczak, ukazując konkretne nieodpowiednie przypadki, mówi "dość" i zapowiada, że teraz stawia na pacjenta. W związku z przytoczonym na sesji powiatowej przez starostę przykładem rzekomego przypadku śmiertelnego na szpitalnym oddziale ratunkowym, personel medyczny mieleckiego SOR-u zażądał publicznych przeprosin. Jest reakcja starosty.

Milionowe inwestycje kolejowe na linii Padew - Mielec

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetargi na ponad 170 mln zł, które przywrócą pasażerskie połączenia na linii Mielec – Padew. Kolejne prace na trasie nr 25 Padew - Mielec - Dębica zapewnią powrót pociągów pasażerskich i zwiększą dostępność do kolei na Podkarpaciu. W naszym mieście również zostaną wykonane duże inwestycje - m.in. zostanie przebudowanych 12 skrzyżowań kolejowo-drogowych, powstanie bezkolizyjne przejście na stacji Mielec, oraz podziemne przejście w ciągu ul. Księdza Skargi i ul. Drzewieckiego.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy