Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 18/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 18/2019 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy mogą już zgłaszać propozycje inwestycji i inicjatyw, które miasto zrealizuje w 2020 roku. Mielecki magistrat ponownie uruchamia budżet obywatelski. Na wskrzeszenie tego projektu trzeba było czekać aż trzy lata.

"Jak dzieci w piaskownicy!", czyli małe spięcia na sesji rady miasta
Jak z mało kontrowersyjnego punktu obrad rady miejskiej można stworzyć ożywioną dyskusję? Bez problemu udaje się to mieleckim radnym. Wniosek o bezpłatne przejazdy środkami komunikacji publicznej zamienił się w pełen wycieczek osobistych spór.

 

Wybieramy Mielczanina Roku 2018
Głosowanie czas zacząć. Teraz wybrani przez czytelników kandydaci do tytułu Mielczanina Roku 2018 czekają na poparcie i docenienie ich społecznego zaangażowania.

Rozpoczął się drugi etap plebiscytu Mielczanin Roku 2018 roku.

 

BLOKADA: Na akcji protestacyjnej było ok. 2500 osób
Od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczór (12-14 kwietnia), w trakcie trwającej 53 godziny blokady, ok. 2500 mieszkańców Mielca i okolicznych miejscowości przyszło pod Kronospan i wykrzyczało ponownie "DOŚĆ" dokuczliwemu sąsiadowi.

 

Ankieter zapuka do drzwi
Na osiedlu Kazimierza Wielkiego ankieterzy sprawdzą, czy są chętni na modernizację cieplną budynków jednorodzinnych.

 

Co z tymi radami?
W odpowiedzi na nasz artykuł z poprzedniego numeru "Trzeba ruszyć ten beton" otrzymaliśmy z urzędu miasta oraz od prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego informację na temat sposobu wybierania rad nadzorczych miejskich spółek.

 

Polsko-niemieckie przyjaźnie
Jak co roku I LO w Mielcu prowadzi wymianę uczniów ze szkołą partnerską w Niemczech. 8 kwietnia na lotnisku w Pyrzowicach młodzież mielecka przywitała swoich kolegów pysznymi babeczkami dedykowanymi konkretnej osobie. Tak miły gest pozwolił na przełamanie pierwszych nieśmiałości i dalsza część programu upływała w miłej atmosferze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE