Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 18/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 18/2019 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko jest dobrze, jak jest dobrze. Problemy zaczynają się, gdy niespodziewanie trzeba zmierzyć się z jakimś nieszczęściem. W tym wypadku z majowym żywiołem powodzi, której nikt się nie spodziewał. Nadejście wielkiej wody spowodowało, że zaniedbania ujrzały światło dzienne. Nie obyło się bez wzajemnych oskarżeń i personalnego wytykania błędów.

Po niedawnych powodziach nastał okres gorących dni, a to jeszcze nie koniec, bo meteorolodzy zapowiadają 40-stopniowe upały. Na niejednym podwórku trawa swoim pożółkłym kolorem nie zachęca do odpoczynku. Podobnie jest w lasach, sucha ściółka stanowi duże zagrożenie pożarowe.

 

Pod koniec lutego tego roku w Mielcu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadziło zmiany w rozkładach jazdy miejskich autobusów. Zmieniły się wtedy oznaczenia MKS-ów, a także trasy przejazdów. Wielu mieszkańców miało wtedy problemy z wybraniem odpowiedniego połączenia. Pojawiają się też głosy, że niektóre linie nie spełniają oczekiwań.

 

Przeprowadzenie badań metali ciężkich w pyle PM10 i PM2,5, możliwość sfinansowania badań zanieczyszczeń na terenie miasta przez jedną z firm funkcjonujących w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu i przede wszystkim dialog stron – to część propozycji profesor Lidii Wolskiej z Zakładu Toksykologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, która była gościem specjalnym podczas zebrania zespołu roboczego ds. czystego powietrza.

 

W minioną niedzielę (23 czerwca) obchodziliśmy Dzień Ojca. Swoim tatusiom okazywaliśmy wyrazy szacunku i wdzięczności. Życzenia, laurki i dużo miłości, to prezenty dla tych młodych i trochę starszych ojców.

 

Temat ideologii LGBT ostatnie dwa miesiące interesował naszych radnych powiatowych. Inicjatorem dyskusji był radny Kacper Głaz, którego zapytaliśmy o powody stworzenia stanowiska radnych powiatowych w sprawie ideologii LGBT.

 

To historia o tym, jak marzeniami i ciężką pracą można zajść naprawdę bardzo daleko. Paweł Bochniewicz, były zawodnik Stali Mielec, grał w reprezentacji Polski U-21, która na mistrzostwach Europy zaprezentowała się bardzo dobrze. Kibicował jej cały kraj.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE