Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 18/2018 [wydanie w środę!]

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 18/2018 [wydanie w środę!] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiesław L. ponad osiem lat temu przyznał się do morderstwa swojego ojca. Skazano go na pozbawienie wolności na pięć lat. W przedostatni kwietniowy poniedziałek komornik znalazł w jego mieszkaniu mocno rozłożone zwłoki. Mogły leżeć tam nawet od jesieni.

Uwaga! W tym tygodniu Tygodnik KORSO będzie dostępny w kioskach WYJĄTKOWO od środy 2 maja

O czym piszemy?

Zbiórka na leczenie Dominika
Ten wypadek do dzisiaj budzi emocje w naszym regionie. Za sprawą TVN dowiedziała się o nim cała Polska. Teraz rodzina Dominika, któremu stalowa linka przecięła tchawicę, krtań i przełyk, zbiera na jego leczenie.

Dach poszedł z dymem
Ogień na poddaszu domu przy ulicy Metalowców w Mielcu rozprzestrzeniał się błyskawicznie. Niewiele brakowało, a budynek poszedłby z dymem.

Kronospan pod stałym nadzorem
Odbyło się już pierwsze spotkanie zespołu ds. poprawy jakości powietrza w Mielcu, powołanego przez p. o. prezydenta Fryderyka Kapinosa. Najważniejsze propozycje to wprowadzenie obowiązku stałego nadzoru emisji zanieczyszczeń w strefie, współpraca z Krakowskim Alarmem Smogowym oraz powiększenie zespołu o działaczy społecznych.

Więźniowie we własnym domu

Kawał blachy z dachu domu przy ulicy Wojsławskiej w Mielcu w każdej chwili może się oderwać i nawet zabić kogoś, kto znajdzie się w pobliżu. Sąsiadujący z posesją mieszkańcy są bezradni. Miejskie służby nie potrafią im pomóc, tłumacząc, że to teren prywatny i nikt nie może tam wejść bez zgody właściciela. Gdy wieje, mają nie wychodzić z domu - taką dostali radę!

Umowa na 66 kilometrów torów
Czas przejazdu najszybszych pociągów między stacjami Padew Narodowa i Stalowa Wola Rozwadów Towarowy wyniesie nieco ponad 30 minut.

Obietnice ministra

Minister środowiska Henryk Kowalczyk uczestniczył ostatnio w nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Mielcu. Zapowiedział ważne zmiany w prawie, które mają być doprecyzowane jeszcze przed wakacjami. (Podobno inspiracją dla wprowadzenia tych zmian była m. in. sytuacja w Mielcu i protesty mieszkańców miasta i okolic dotyczące zanieczyszczenia powietrza przez Kronospan.)  Obietnice ministra to stały monitoring emisji zanieczyszczeń, 24-godzinne dyżury Inspektoratu Ochrony Środowiska i  wyższe kary pieniężne dla przedsiębiorstw zanieczyszczających środowisko. Czy mielczanie odetchnęli z ulgą? Jak te obietnice oceniają nasi komentatorzy?

Chłopaki od czarnej roboty
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek - temu zawołaniu są wierni od lat. Strażacy ochotnicy to bohaterowie książki, która właśnie zdobywa mielecki rynek. Choć ich hymn nazywa ich rycerzami Floriana, w rzeczywistości są chłopakami od czarnej roboty. Wszędzie tam, gdzie trzeba nieść pomoc, nocą i dniem, i o każdej porze roku - są. I tak już od co najmniej 150 lat. Strażacy ochotnicy ratują ludzi, ich dobytek, ale też dbają o życie kulturalne w swoich miejscach zamieszkania, wszystko to czyniąc z równym zapałem.

Popołudnie z...Romanem Gruszeckim
Na początku lat 80. XX wieku uważany był za jednego z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia w Polsce. Miał zaledwie 16 lat, gdy debiutował w rojącej się od gwiazd Stali Mielec. Największy sukces odniósł w wieku niespełna dwudziestu lat, gdy wraz z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal na młodzieżowych mistrzostwach świata. Dziś jest nauczycielem WF-u, a także prowadzi treningi z trampkarzami Stali Mielec. Jego karierę zatrzymały kontuzje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE