Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 16/2022

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 16/2022 - Zdjęcie główne

sze wydanie Tygodnika KORSO | foto korso.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika KORSO. W tym tygodniu dużo piszemy o miejskim handlu. Jak się okazuje place targowe, które od lat funkcjonują w Mielcu to stanowczo za mało, żeby zapewnić dostęp do usług i produktów. Mieszkańcy Mielca apelują o wyznaczenie kolejnych lokalizacji. Jak na tę sytuację zareagują władze Mielca? O czym jeszcze piszemy w najnowszym KORSO?

Gdzie w Mielcu rolnik będzie handlował? 

Mieszkańcy Mielca chętnie kupują owoce, warzywa, produkty rolne i nie tylko na bazarach na ul. Wolności i Sportowej. Na ostatniej sesji rady miejskiej radni dyskutowali o konieczności wyznaczenia kolejnych miejsc do handlu - w piątki i soboty. Jakie decyzje podjęli?

Śmigłowiec na pomoc poparzonym

We wtorek (12 kwietnia) przed południem służby ratunkowe otrzymały wezwanie do pożaru kotłowni w domu w miejscowości Tuszyma (gm. Przecław).

Żołnierze na Wielkanoc

W Niedzielę Wielkanocną żołnierze amerykańscy stacjonujący w bazie na mieleckim lotnisku uczestniczyli w uroczystej mszy. Msza wielkanocne została odprawiona przez kustosza sanktuarium ks. Andrzeja Ramsa w niedzielę, 17 kwietnia.

Handel w Rzochowie i na Jezioranach?

Mieszkańcy Mielca chętnie kupują owoce, warzywa, produkty rolne i nie tylko na bazarach na ul. Wolności i Sportowej. Na ostatniej sesji rady miejskiej radni dyskutowali o konieczności wyznaczenia kolejnych miejsca do handlu - w piątki i soboty. Jakie decyzje podjęli?

Najdłuższy mazurek w powiecie

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piechotach na te Święta Wielkanocne przygotowały nie lada poczęstunek!

Integracja w Woli Mieleckiej

W Niedzielę Palmową mieszkańcy gminy Mielec zaprosili Ukraińców przebywających obecnie na terenie ich gminy do wspólnego spędzenia popołudnia. Spotkanie było okazją do integracji, poznania polskich i ukraińskich zwyczajów wielkanocnych oraz kilku chwil wytchnienia od rzeczywistości panującej u naszych sąsiadów.

Dni otwarte w elektryku

W Zespole Szkół im. Prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu odbyły się niezapomniane dni otwarte. Oprócz uczniów klas VIII szkół podstawowych z powiatu, gościli na nich też amerykańscy żołnierze, stacjonujący w Mielcu.

Kiedyś to były wesela!

Wesele to podobno jedno z największych przeżyć, na jakie człowiek naraża się w życiu. Bardziej stresująca jest tylko śmierć - albo rozwód. Dziś otoczka ślubów jest tak rozdmuchana, że liczy się nawet, czy kolor zaproszeń pasuje do koloru kwiatów przy ołtarzu. Kiedyś jednak, w tych "starych, dobrych czasach" bywało inaczej. Nie znaczy to jednak, że mniej stresująco dla młodych i gości...

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy