Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 16/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 16/2019 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 53 godziny nieprzerwanej warty na blokadzie, wycie syreny co godzinę, wykrzyczane hasła, zapalone znicze, nocne i dzienne dyskusje, podpisana deklaracja o współpracy. Trzydniowa blokada Kronospanu już za nami

Sprawa Myśliwca w prokuraturze
Jacek Wiśniewski na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Mielcu poinformował radnych o wynikach kontroli, jaką prowadzili prawnicy na zlecenie magistratu w tzw. "sprawie Myśliwca". Znamy już efekt tej kontroli - to zawiadomienie do mieleckiej prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o ewentualne przekroczenie uprawnień w zatrudnieniu w szkole podstawowej.

Źle się dzieje na SOR-ze...
To, że mielecki szpital ma poważne kłopoty, wiadomo nie od dziś. Ale ostatnio na światło dzienne wychodzi coraz więcej kontrowersji związanych z funkcjonowaniem szpitalnego oddziału ratunkowego. Oprócz głośnego przypadku nierozpoznania załamania biodra, nasi czytelnicy podzieli się szeregiem swoich, często mrożących krew w żyłach historii z mieleckiego SOR-u...

 

Władze osiedli u prezydenta
W sali obrad rady miejskiej prezydent Mielca Jacek Wiśniewski i przewodniczący rady miejskiej Bogdan Bieniek spotkali się z przewodniczącymi rad osiedli wybranymi w ostatnich tygodniach podczas zebrań wyborczych, jakie odbyły się w 15 mieleckich osiedlach.

 

Strajk nauczycieli

Od tygodnia trwa akcja protestacyjna środowiska nauczycielskiego w całym kraju. W regionie mieleckim do akcji przystąpiło prawie 1000 pracowników oświaty z większości placówek w Mielcu i niektóre szkoły we wszystkich gminach naszego powiatu. Niestety do porozumienia z nauczycielami nadal nie doszło. Nauczyciele walczą o podwyżki. Związek Nauczycielska Polskiego czeka na propozycje rządu, a jak dobrze wiemy, dotychczasowe propozycje rządowe został odrzucone.

 

Konflikt zakończony
Wybory sołtysów wsi zbliżają się wielkimi krokami. W gminie Mielec zaplanowane są one na 28 kwietnia. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić, jak zakończył się konflikt sołtysa wsi Chorzelów Krzysztofa Jachyry z radnym Mariuszem Kawalcem.

 

Piłka nożna
Hasło, które zmieniło wszystko
Dla wielu kibiców, nie tylko tych z Mielca, Stal to synonim hasła: "Padłeś? Powstań!". Motywem przewodnim Stali jest jednak: "RAZEM w drodze #PoDawnyBlask". To stanowiło początek drogi ku odrodzeniu klubu na mapie sportowej. Dziś stało się wizytówką dwukrotnych mistrzów Polski.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE