Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 15/2022

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 15/2022 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto korso.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika KORSO.

Gdzie w Mielcu jest bezpiecznie? 

Czy w Mielcu są schrony? To pytanie w ostatnim czasie zadaje sobie wielu mielczan obserwujących doniesienia z Ukrainy. Na terenie miasta znajdują się schrony i ukrycia, są to miejsca głównie w budynkach mieszkalnych, między innymi przy ul. Bogusławskiego, Zapolskiej, Chopina, Wyspiańskiego, Kochanowskiego. Mówimy o schronach, które w tej chwili nie spełniają już żadnych wymagań, jakie powinny mieć schrony. Były one budowane w połowie lat 50. 

Spośród nich wybierzemy Mielczanina Roku

Znamy już nazwiska osób, które będą ubiegać się o tytuł Mielczanina Roku w plebiscycie Tygodnika Regionalnego Korso. Od następnego numeru będziemy bliżej prezentować każdego kandydata.

Mieleccy chuligani w rękach kieleckiej policji

Dwóch mieszkańców powiatu mieleckiego zostało w czwartek zatrzymanych przez policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. Sprawa ma związek z uszkodzeniem kilkunastu przystanków na terenie Kielc i powiatu. Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 marca. Straty szacowane są na kwotę 30 000 złotych. Zachowaniem 21- i 25-latka wkrótce zajmie się sąd.

Koncert na ukraińską nutę

W niedzielę, 10 kwietnia, o godzinie 15.30 w Ośrodku Jawja w Rzemieniu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. By podziękować za wsparcie okazywane przez mieszkańców naszego regionu Ukraińcom, nasi sąsiedzi przebywający w Ośrodku zorganizowali specjalny koncert.

Zmarł Jan Myjak

W środę, 6 marca, zmarł Jan Myjak. Był przewodniczącym Rady Gminy w Czerminie, prezesem OSP Czermin oraz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Czerminie.

Byśmy umieli kochać - to jest w świętach najważniejsze

Jak spędzić te Wielkanocne Święta i co w nich jest najważniejsze? O tym oraz o symbolach Wielkiej Nocy porozmawialiśmy z proboszczem parafii Gawłuszowice, ks. Witoldem Szczurem.

"Często brak nam odwagi"

Większość małych dziewczynek uwielbia przebierać lalki, szykować im kreacje, dobierać dodatki... A Paulinie Gawryś udało się przekuć dziecięce marzenia we własną, bardzo udaną zawodową drogę. Tylko zamiast lalkom, pomaga w odnalezieniu swojego stylu kobietom.

Rozmowa o trudnych rozmowach 

Jak żyć w dzisiejszych czasach? Mamy coraz więcej stresu, u naszych sąsiadów jest wojna, coraz więcej uchodźców napływa do naszego kraju, z każdej strony atakują nas makabryczne obrazy wojny. Do tego dochodzi inflacja, coraz wyższe ceny, coraz wyższe raty kredytów, coraz mniej pieniędzy.  

Głos z Ukrainy: "Jeśli broń nie zostanie dostarczona, wojska rosyjskie znajdą się w Europie"

Svitlana Chernetska jest dziennikarką Radia Ukraina. W 2015 roku odwiedziła Mielec i naszą redakcję, żeby poznać pracę polskich dziennikarzy. Wtedy właśnie nawiązaliśmy kontakt i od czasu do czasu wymienialiśmy korespondencję. Jednak nikt nie sądził, że 2022 rok przyniesie wojnę i będziemy prowadzić korespondencję... wojenną. Z Svitlaną rozmawia Szymon Burek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy