Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 14/2021

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KORSO.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 14/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto KORSO.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powstająca w centrum Mielca nowa hala sportowa od długiego czasu budzi wiele emocji. Mielczanie są ciekawi, jaka będzie następczyni starej, pamiętnej "hangar-areny", która tak mocno kojarzyła się z krajobrazem Mielca. Nowa ma zajmować cały hektar i służyć nie tylko zawodowym sportowcom, ale wszystkim mieszkańcom naszego miasta jako miejsce wypoczynku i rekreacji.

 

Plebiscyt Mielczanin Roku

Ponad 20 lat publicznej służby dla Mielca

Ostatnie 21 lat to okres nieprzerwanej służby publicznej Bogdana Bieńka w odrodzonym samorządzie miasta Mielca. Od 1998 roku przez 16 lat był pierwszym zastępcą prezydenta Mielca, odpowiadając za oświatę, pomoc społeczną, żłobki, przedszkola, kulturę i sport. Obecnie z wielkim taktem, bezstronnością i profesjonalizmem pełni funkcję przewodniczącego rady miejskiej.

 

Na Podkarpaciu działa ruch Hołowni

Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni z dnia na dzień rośnie w siłę. W ostatnich tygodniach do ruchu przyłączyli się posłowie pochodzący z Lewicy i Platformy Obywatelskiej. Dołączył także senator. Głos Hołowni zaczyna mieć coraz większe znaczenie. Tymczasem Podkarpacie żyje wyborami na prezydenta Rzeszowa. W marcu oficjalnym kandydatem popartym przez ruch Polska 2050 oraz pozostałe formacje opozycyjne został Konrad Fijołek, lider Rady Miasta Rzeszowa. Co jeszcze słychać w podkarpackiej formacji tego ruchu?

 

Duża inwestycja w szpitalu

Startuje pierwszy etap inwestycji w mieleckim szpitalu, polegającej na modernizacji infrastruktury energetycznej. Powstaną m. in. instalacje fotowoltaiczne oraz ciepłej wody użytkowej. Wykonanie tych prac pozwoli obniżyć koszty funkcjonowania szpitala. Co jeszcze zostanie wykonane? Mamy całą listę.

 

Sprzedaż alkoholu w Mielcu

W roku 2020 punkty oferujące alkohol w Mielcu odnotowały znaczny spadek wartości sprzedaży. Wpływ na taki obrót sytuacji ma panująca pandemia i w związku z tym zamknięte bary oraz lokale gastronomiczne, a także zakaz organizacji imprez zbiorowych.

 

Pierwszy prezydent w historii Mielca

Jest absolwentem technikum mechanicznego, jednak nie wiązał swojej przyszłości z tym zawodem. W wieku 37 lat został naczelnikiem miasta, a już cztery lata później objął, jako pierwszy w historii, stanowisko prezydenta Mielca. Lucjan Surowiec, bo o nim mowa, od 11 lat jest na zasłużonej emeryturze i jak sam mówi, "podgląda politykę z boku". Z byłym prezydentem rozmawiała Patrycja Teklak.

 

Sąsiedzi budują, Mielec skorzysta

Rozpoczęły się przygotowania do budowy obwodnicy Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9. W sumie na Podkarpaciu, w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic, powstanie osiem nowych obwodnic. Niedaleko Mielca powstanie też nowy węzeł autostradowy.

 

Rehabilitacja po koronawirusie

Trwa przygotowywanie programu kompleksowej rehabilitacji dla pacjentów, którzy chorowali na COVID-19. Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne.

 

Włodzimierz Gąsior za Leszka Ojrzyńskiego

W poprzedni poniedziałek w klubie przy Solskiego 1 doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. Z pracą pożegnał się trener Leszek Ojrzyński, a w jego miejsce przyszedł Włodzimierz Gąsior.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy