Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 12/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 12/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W starej części cmentarza parafialnego w Rzędzianowicach możemy zostać pochowani w dowolnie wybranym grobowcu, nawet cudzym. Możemy też każdy wyburzyć, twierdząc, że to nasz i już nam się nie podoba. Wszystko dlatego, że kościół zarządzający nekropolią nie prowadzi ewidencji właścicieli grobowców.

Marszałek z prezydentem chcą wstrzymać Kronospan
Dwa pisma o wstrzymanie użytkowania instalacji przez firmę Kronospan, podpisane przez marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla i prezydenta Mielca Fryderyka Kapinosa, otrzymała Krystyna Sołek, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. W mieleckim magistracie na miejskiej sesji 15 marca radni, zaproszeni goście i mieszkańcy dyskutowali na temat aktualnego stanu jakości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji aktualnych wyników przeprowadzonej kontroli instalacji w Kronospanie.

 

Brak hali hamuje rozwój mieleckiego sportu
Tułaczka po salach szkolnych, brak sponsorów i coraz mniejsze zainteresowanie to tylko konsekwencje, jakie ponoszą mieleckie kluby sportowe przez impas w sprawie budowy nowej hali sportowej. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się MOSiR i magistrat, organizatorzy przetargu na budowę nowej hali sportowej w Mielcu. Jedyna oferta została złożona przez  konsorcjum firm i jest wyższa o 50 milionów niż kwota przeznaczona na realizację tej inwestycji.

 

VIP-y na wagarach
Pierwszy dzień wiosny wszystkim kojarzy się z Dniem Wagarowicza. Ale jeśli komuś wydaje się, że każdy z nas poznał smak tego owocu zakazanego, jest w błędzie. Zapytaliśmy się kilkorga znanych osób z naszego regionu i okazuje się, że... są wśród nich prawdziwe świętoszki!

 

Lekarz chciał mnie przejechać
- Lekarz, a mój sąsiad, próbował mnie przejechać na chodniku przed moim domem. Ze stresu zrobiło mi się słabo i trafiłem do szpitala. Myślałem, że dostanę zawału - opowiada pan Krzysztof, mieszkający w domu jednorodzinnym na jednym z mieleckich osiedli.

 

Mielec ma nowe okręgi wyborcze
Rada miasta w miniony czwartek uchwaliła nowe okręgi wyborze. Chodziło o sejmowe zmiany w ordynacji wyborczej. Każdy samorząd musi dostosować się do tych zmian. Z Mielca znikły już jednomandatowe okręgi.

 

Zgłoś Mielczanina Roku 2017


Rozpoczynamy nasz kolejny plebiscyt, w którym wybierać będziemy osobę w sposób wybitny zasłużoną się dla Mielca lub powiatu mieleckiego. Zwycięzca naszego plebiscytu zostanie uhonorowany Skałką Korso i w przyszłym roku stanie się członkiem kapituły konkursowej. Machina plebiscytowa ruszyła! Coroczny plebiscyt, którego zwycięzca otrzyma tytuł "Mielczanina Roku 2017", właśnie wystartował. Czekamy na Państwa zgłoszenia!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE