Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 11/2021

Opublikowano: 16 marca 2021 07:05
Autor: SzB | Zdjęcie: Korso.pl

Okładka najnowszego wydania Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika KORSO. Tym razem dużo piszemy o przyszłości kluczowego przejazdu kolejowego w centrum Tuszowa Narodowego. Kto ma racje? Sprawdzamy co słychać w szpitalu specjalistycznym, który cały czas jest centrum walki z kolejną falą zachorowań na COVID-19. Jak zakończy się sprawa przetargu na odbiór śmieci w Mielcu? Tygodnik KORSO już w sprzedaży! Piszemy dla WAS.

 

Batalia o przejazd kolejowy

Już ponad pół roku trwa batalia o przejazd kolejowy w Tuszowie Narodowym. Mieszkańcy wraz z władzami gminy mówią, że propozycje dojazdu do drugiej części Tuszowa z wykorzystaniem obwodnicy są absurdalne, a jakakolwiek koncepcja, która chce ograniczyć możliwości korzystania z tego przejazdu, jest nonsensem. Wicemarszałek województwa również nie wyobraża sobie, żeby to skrzyżowanie było zlikwidowane, gdyż jest tam ogromny ruch. Czy doszło do porozumienia zaangażowanych stron?

 

Procedury medyczne na najwyższym poziomie

Zarządzanie jakością świadczonych usług w placówce medycznej to ważny aspekt zarządzania. W Mielcu przez kilka lat nie było certyfikatu CMJ. Od 2018 roku placówka starała się o ponowne przyznanie tego dokumentu. Audytorzy, którzy sprawdzili jakość świadczonych usług, zdecydowali się ponownie przyznać szpitalowi w Mielcu certyfikat.

 

Planowe zabiegi nie zostały wstrzymane

Taką deklarację usłyszeli dziennikarze od dyrektora mieleckiej placówki. Mielecki szpital specjalistyczny stara się pracować "normalnie", co oznacza, że zabiegi planowe będą się odbywać. Jak zaznacza dyrektor, możliwe są małe zmiany w harmonogramach. Sytuacja jest dynamiczna i jej powodem oczywiście jest trzecia fala pandemii i wzrost ilości pacjentów covidowych.

 

Tuszów Narodowy kontra Bart Staszewski

W poniedziałek (8 marca) ruszyła rozprawa z inicjatywy gminy Tuszów Narodowy przeciwko Bartowi Staszewskiemu. Na posiedzeniu przygotowawczym pojawił się wójt gminy wraz z mecenasem, po drugiej stronie obecny był tylko przedstawiciel pozwanego.

 

Dziwne oznaczenia budynku

Czym są nowe, kontrastowe oznaczenia zainstalowane na schodach i drzwiach wejściowych budynku starostwa przy ul. Sękowskiego 2B w Mielcu? Są to tzw. FON-y, czyli ścieżki dotykowe zbudowane z elementów o różnych fakturach. Do czego one służą? Wyjaśniamy.

 

Młodzież odrestaurowała kultowy silnik

Młodzież w czasie pandemii nie musi się nudzić. Świetny przykład dała grupa młodych pasjonatów z Aeroklubu Mieleckiego, która odnowiła unikatowy przekrojowy model silnika od samolotu AN-2 w skali 1:1. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest to model w przekroju, więc idealnie widać jego szczegóły konstrukcyjne.

 

Elektryczny autobus w Mielcu

Autobus elektryczny PILEA zagości w naszym mieście. Od kilku dni trwa prezentacja innowacyjnego autobusu w całym kraju. Nowoczesny pojazd to całkowicie polski projekt, powstały w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu. Na liście kilkunastu miast znalazł się także Mielec.

 

Wkrótce decyzja komisji

Mija już pięć tygodni od momentu otwarcia ofert, które wpłynęły na realizację odbioru odpadów komunalnych w Mielcu. Do końca marca tę usługę realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z Mielca. A kto będzie się tym zajmował od 1 kwietnia? Tego jeszcze nie wiadomo.

 

Rozpoczynają się próbne egzaminy ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty 2021 będzie się różnił od tych z lat ubiegłych. Okrojono materiał, którego będzie się wymagać od uczniów. Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić testy diagnostyczne od 17 do 19 marca.

 

Gmina Mielec

Nowe rondo w Chorzelowie? Jest petycja

1400 - tyle osób podpisało się pod petycją w sprawie budowy ronda przy piekarni w Chorzelowie. Petycja została złożona w Starostwie Powiatowym w Mielcu przez radnego powiatowego Kacpra Głaza i radnego gminy Mielec - Piotr Gamracego.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.