Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 10/2022

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 10/2022 - Zdjęcie główne

Nowe wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To już drugi tydzień, kiedy pierwszą stronę naszego tygodnika - i nasze myśli - zajmuje jedna sprawa - wojna w Ukrainie. Śledzimy ruchy wojsk, słuchamy wiadomości z frontu, patrzymy z niedowierzaniem, jak ostrzeliwane są miasta i cywile. Wszyscy żyjemy tym co dzieje się w Ukrainie. Uchodźcy dotarli już do Mielca i próbują jakoś odnaleźć się w tej całej sytuacji. To oczywiście nasz główny temat w najnowszym wydaniu KORSO. O czym jeszcze piszemy?

 

Zmarł lek. Krzysztof Kralisz

27 lutego zmarł lekarz Krzysztof Kralisz. Miał 87 lat. Był między innymi dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Uchodźcy u policjanta

Wielu mielczan pomaga obywatelom Ukrainy, którzy szukają schronienia na terenie naszego kraju. Angażują się w zbiórki niezbędnych rzeczy oraz organizują transport dla potrzebujących. Również policjanci oferują swoją pomoc. Jeden z funkcjonariuszy z Mielca zaprosił pod swój dach dwie ukraińskie rodziny. - Wiem, jak ważna jest bezinteresowna pomoc w tej trudnej sytuacji - opowiada.

Siła kobiecego głosu

Jaka jest kobieta XXI wieku? Od 1918 roku kobiety mają prawa wyborcze, ale czy mają głos? Tak, choć u każdej z nas ma on inną siłę.

Najważniejszy we wsi

11 marca obchodzić będziemy Dzień Sołtysa. W ostatnich latach święto to staje się coraz popularniejsze. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi.

Głos z Ukrainy: Osłaniamy Europę ludzką tarczą

Svitlana Chernetska jest dziennikarką Radia Ukraina. W 2015 roku odwiedziła Mielec i naszą redakcję, żeby poznać pracę polskich dziennikarzy. Wtedy właśnie nawiązaliśmy kontakt i od czasu do czasu wymienialiśmy korespondencję. Jednak nikt nie sądził, że 2022 rok przyniesie wojnę i będziemy prowadzić korespondencję... wojenną. Z Svitlaną rozmawia Szymon Burek.

150 Ukraińców znajdzie schronienie w ośrodku w Rzemieniu

Ośrodek wczasowy w Rzemieniu stoi z dala od zabudowań. Otacza go las i stawy. Wielu mielczan pamięta wakacje, które spędzało się nad zalewem, piekąc się na trawie w promieniach słońca. Niektórzy znają to miejsce lepiej z łowienia ryb, bo są tu dwa stawy rybne. Od kilku dni w ośrodku, który od 2018 roku jest remontowany, mieszka 80 obywateli Ukrainy, którzy schronili się tu, uciekając przed wojną.

Noc na granicy 

Do Polski trafiło już około miliona uchodźców z terenów objętej wojną Ukrainy. Każdej doby dziesiątki tysięcy osób dociera do Przemyśla, by stamtąd wyruszyć w dalszą drogę. W pomoc uchodźcom zaangażowane jest tysiące osób, w większości wolontariuszy z całej Polski, ale i Europy. Wśród nich są i mieszkańcy Mielca. Relację z tej pracy przedstawia jeden z nich, Mikołaj Skrzypiec.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy