Reklama

Tygodnik Regionalny Korso 16/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso 16/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Głupota nie ma granic. Mieszkaniec Tuszymy, zakładając metalową linkę między słupami, znajdującymi się po dwóch stronach swojej prywatnej polnej drogi, mało nie zabił jadących skuterami chłopców. Kierujący jednym z nich 15-latek wjechał wprost w linkę, która przecięła mu tchawicę. To cud, że młody motocyklista żyje.

Wielkie "odchudzenie" projektu hali sportowej
Brak hali do squasha, rezygnacja z poziomu -1, a przede wszystkim kilkaset miejsc na widowni mniej. Fryderyk Kapinos rozpoczął wielkie "odchudzanie" projektu nowej hali sportowej.

Nie chcemy tej drogi!
Mieszkańcy Trzciany i Woli Mieleckiej nie chcą drogi przez swoje działki budowlane. Najciekawsze jest to, że między tymi dwiema miejscowościami, z daleka od zabudowań, znajdują się niemal same pola uprawne. Tego wariantu nikt jednak nie wziął pod uwagę.

"Dudek" podbija świat
Prestiżowy magazyn Wallpaper, wydawany w Wielkiej Brytanii, umieścił w zestawieniu najładniejszych lodziarni na świecie lokal "Dudek" z Mielca! Polska lodziarnia znalazła się wśród podobnych z Miami, Mediolanu czy San Francisco.

Interwencje w sprawie Kronospanu
Mieszkańcy Mielca i regionu przygotowali aż 47 wniosków z uwagami i interwencjami w sprawie dalszej działalności zakładu Kronospan w Mielcu. Wnioski zostały przekazane do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Ale to nie są jedyne działania mieleckich aktywistów.

Na finał muzyka Mozarta
Kończy się pierwszy historyczny sezon artystyczny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej. Niedzielny koncert, 15 kwietnia, zadedykowany był pamięci zmarłego prezydenta Mielca Daniela Kozdęby, który był przyjacielem orkiestry i zwolennikiem przekształcenia jej w zespół symfoniczny.

Mieszkaniowa pomoc MOPS-u
Pierwsze w historii miasta mieszkania chronione powstały w kamienicy przy ul. Mickiewicza 13. Urzędnicy stworzyli tam warunki do życia dla 25 osób. Mieszkania będą służyć tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

W Mielcu powstał dom św. Jana Pawła II
Od niedawna w Mielcu działają dom dziennego pobytu dla seniorów, a także warsztaty terapii zajęciowej. Nowa placówka to inicjatywa parafii św. Mateusza i Urzędu Miejskiego w Mielcu. Dom powstał dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Popołudnie z...
Pawłem Mrozikiem
Kilka tygodni temu poznaliście historię prezesa Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje Jacka Cyganowskiego. Teraz czas na drugiego współtwórcę jednej z największych akademii piłkarskich w województwie podkarpackim - trenera Pawła Mrozika.

Na finał muzyka Mozarta
Kończy się pierwszy historyczny sezon artystyczny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej. Niedzielny koncert, 15 kwietnia, zadedykowany był pamięci zmarłego prezydenta Mielca Daniela Kozdęby, który był przyjacielem orkiestry i zwolennikiem przekształcenia jej w zespół symfoniczny.

Siatkówka
Potwierdziły swoje ambicje
Mieleckie siatkarki pokonały Jedynkę Siewierz i awansowały do półfinału fazy play-off. Tam na podopieczne Romana Murdzy czeka już Tomasovia Tomaszów Lubelski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE