Reklama

Trzy nowe karetki dla mieleckiego pogotowia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Trzy nowe karetki dla mieleckiego pogotowia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sześć nowych karetek trafi do podkarpackich pogotowi ratunkowych. Zastąpią wysłużone ambulanse z Przemyśla oraz Mielca.

 Szczegóły dofinasowania przybliżyła w trakcie konferencji prasowej wojewoda Ewa Leniart.

– Nasz region jest liderem jeżeli chodzi o zrealizowanie projektu koncentracji dyspozytorni medycznych. Te rozwiązania skutkują poprawą infrastruktury Państwowego Ratownictwa Medycznego. Zwiększyliśmy liczbę zespołów ratownictwa medycznego z 85 do 96 . Oznacza to, że mamy więcej jednostek funkcjonujących na terenie województwa podkarpackiego, a tym samym zmniejszyliśmy czasy dojazdów do zgłoszeń – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

Nowe ambulanse trafią do dwóch dysponentów zespołów ratownictwa medycznego: Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu oraz Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Ww. podmioty otrzymały środki na dofinansowanie zakupu 6 ambulansów (po 3 ambulanse na podmiot). Fundusze pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 – Wybór akurat tych podmiotów nie był przypadkowy. Wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim liczbę ambulansów i okres ich użytkowania – dodała wojewoda.

Środki z budżetu państwa zostały przeznaczone także na doposażenie zespołów ratownictwa medycznego w specjalistyczny sprzęt. Na jego zakup (w tym urządzeń do kompresji klatki piersiowej), przeznaczono łącznie kwotę ponad 2 mln zł. Niemal 0,5 mln zł. wykorzystano na zakup sprzętu i oprogramowania, zapewniającego łączność pomiędzy zespołami ratownictwa medycznego i dyspozytorami.

Podejmowane działania organizacyjne i inwestycyjne były w pełni skoordynowane i ukierunkowane na faktyczne potrzeby, wynikające z niekorzystnego rozwoju sytuacji epidemiologicznej podczas II i III fali zakażeń koronawirusem. Modernizacja taboru karetek pozwala na poprawę jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych, a tym samym na zwiększenie poziomu zabezpieczenia zdrowotnego mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy