Reklama

Trzech kandydatów na dyrektora mieleckiego szpitala

Opublikowano:
Autor:

Trzech kandydatów na dyrektora mieleckiego szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chętni na posadę dyrektora mieleckiego szpitala mieli czas do 10 września na złożenie dokumentów aplikacyjnych. Do walki o gorące krzesło zgłosiło się troje kandydatów. Do 10 października powinniśmy poznać nazwisko wybrańca.

Zarząd powiatu oczekuje od kandydatów na dyrektora szpitala pomysłów na stabilizację sytuacji finansowej placówki, a także pomysłów na rozwój organizacyjny.

CZYTAJ TAKŻE: >>>Złodziej samochodów złapany. Ma na koncie również pobicie

- Od kandydata będziemy oczekiwać przede wszystkim wykazania się pomysłami na poprowadzenie szpitala. Zależy nam na stabilizacji i dalszej poprawie finansowej placówki. Chodzi też o pomysły na nową organizację czy też uruchomienie nowych usług medycznych. Czekamy na lepsze wykorzystanie zasobów szpitala. Mielecka lecznica jest na drugim stopniu referencji i może wykonywać skomplikowane procedury medyczne. Na razie ich nie wykonuje. To się musi zmienić - mówił w czerwcu starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Do konkursu przystąpiło troje kandydatów. W najbliższych dniach komisja zacznie rozpatrywać złożone oferty, czy są kompletne, potem będzie dopuszczała pretendentów do drugiego etapu.

- W drugim etapie będzie przesłuchanie kandydatów. Na tym przesłuchaniu kandydaci będą mogli zaprezentować swój program co do wizji, funkcjonowania i rozwoju mieleckiego szpitala - mówił starosta.

CZYTAJ TAKŻE: >>> Poniedziałek. Tak źle jeszcze nie było. Bardzo dużo zakażeń w powiecie

Kiedy poznamy nazwisko nowego dyrektora szpitala? - Jeszcze po decyzji komisji konkursowej będzie też decyzja Zarządu Powiatu Mieleckiego, więc trudno powiedzieć, ale myślę, że może się to stać w pierwszej dekadzie października - zapewnia Stanisław Lonczak.

Po tym, jak 30 kwietnia Józef Więcław przestał pełnić swoją funkcję, obowiązki dyrektora przejął jego dotychczasowy zastępca ds. ekonomicznych - Zbigniew Torbus.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE